MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 2+1 daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039257
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : MİLLİ EGEMENLİK MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 2+1
: 81
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 13.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2290 ESAS
Muhammen Bedeli
:
285,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
04.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ
2019/2290 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili, Manavgat ilçesi, Hisar Mah. 1 ada 184 parsel numaralı taşınmaz, 1.474,94 m2 yüzölçümlü arsa vasfındaki taşınmazın kat irtifakı tesis edilmiş, 28.04.2017 tarihinde Yönetim Planı oluşturulmuş binanın, satışa konu olan kat irtifakına ayrılan 8186362/825081436 arsa paylı, Mesken vasıflı, A Blok 3. Kat 15 numaralı bağımsız bölümün tamamı borçlu adına kayıtlıdır.Taşınmaz üzerinde “6306 sayılı Kanun gereğince riskli yapıdır.” beyanı bulunmaktadır. Ve bu beyan ile birlikte satılacaktır.Parsel üzerinde bodrum katı bir bütün olarak yapılmış, üst katları ise iki ayrı blok halinde devam eden bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır.Yapı bodrum kat, zemin kat, asma kat, 1. normal kat, 2. normal kat, 3. normal kat, 4. normal kat ve çatı katı seviyelerinde olup, Yapının dış cephesi yer yer dekoratif amaçlı kaplama malzemeleri ile kaplanmış durumda olan sıva üstü boya, cephe doğramaları kısmen alüminyum, kısmen plastik, çatısı ise kiremit örtülüdür. Yapının her bir bloğu asansörlü olarak tasarlanmış olup, asansör keşif tarihinde çalışır durumdadır. Yapı üzerinde bulunan bloklar keşif tarihinde oldukça yeni ve bakımlı bir görünüme sahiptir. Yapının bodrum katı sığınak ve otopark amaçlı olarak, zemin katı asma katı ile birlikte dükkan amaçlı olarak, üst katları ise konut amaçlı olarak tasarlanmıştır.Yerinde yapılan incelemelerde, bloklar üzerinde bulunan dairelerin bir kısmının konut bir kısmının ise ticari amaçlı ofis olarak kullanılır durumda olduğu görülmüştür.Keşif tarihinde kapalı olması dolayısı ile dairenin içerisine girilememiş olup, yapının dış cephesi üzerinden ve Manavgat Tapu Müdürlüğü mimari projesine göre daire wc &lavabo, banyo, yatak odası, çocuk odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, cephe doğramaları ise plastiktir. Projesine göre daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 81 m² civarında inşaat alanına sahiptir.Projesine göre bağımsız bölümün net alanı 66 m² olarak hesaplanmıştır.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Milli Egemenlik Mahallesi, Hastane Caddesi, No: 39 A, ‘’DAĞ PLAZA’’, Blok: A, Kat:3, Daire No: 15.
Yüzölçümü : 1.474,94 m2
Arsa Payı : 8186362/825081436
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 13.03.2019 tarih ve E. 5506 sayılı yazısına göre Hisar Mahallesi 1 ada 184 parsel numaralı taşınmaz; Manavgat 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında “Ticaret + Konut Alanları” içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam ve 5 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 285.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :“6306 sayılı Kanun gereğince riskli yapıdır.” beyanı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 08/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 04/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2290 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/08/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR