MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 2+1 daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037811
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 12.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1938 ESAS
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
22.10.2019 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ
2019/1938 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya ili, Manavgat ilçesi, Emek Mahallesi, 1875 ada 4 parsel numaralı taşınmaz, 432,00 m2 yüzölçümünde, Arsa vasfında tapuda kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde kat irtifakı tesis edilmiştir. 17.08.2010 tarihinde Yönetim Planı oluşturulmuş binanın, kıymet taktirine konu olan kat irtifakına ayrılan 1/6 arsa paylı, Konut vasıflı, Zemin Kat 1 numaralı bağımsız bölümün tamamı borçlu Ahmet ÇETİN (Yusuf oğlu) adına kayıtlıdır.Parsel çevresinde bulunan imar yolları açılmış ve kaplanmıştır. Parsel diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır. Parsel, yakın çevresinde konut amaçlı yapılaşmanın yoğun olarak bulunduğu bir bölgede bulunmaktadır.Satışa konu parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bu yapı zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları plastik, çatısı ise kiremit örtülüdür. Konut amaçlı olarak tasarlanmış olan yapı keşif tarihi itibari ile belirli oranda yıpranmış bir görünüme sahiptir.Keşfe konu 1 bağımsız bölüm numaralı daire yapının zemin katının güney cephesinde (merdivenden çıkınca sağ tarafında) bulunan dairesidir. Yapının mimari projesi incelenmiş olup, projesine göre daire, antre, wc&lavabo, banyo, yatak odası, çocuk odası, mutfak ve salon mahallerinden oluşmaktadır. Keşif tarihi itibari ile yerinde yapılan incelemelerde dairenin projesinde olmasa da balkon mahallinin de yapılmış durumda olduğu görülmüştür. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel kapı, cephe doğramaları plastik, zemin kaplamaları kısmen seramik, kısmen laminant parke, duvarları ise alçı sıva üstü boyadır. Projesine göre keşfe konu daire yaklaşık olarak 70m² civarında inşaat alanına sahiptir.*Manavgat Tapu Müdürlüğü’nde bulunan mimari projesinde yapılan incelemelerde bağımsız bölümün net alanı 60m² olarak hesaplanmıştır. parsel üzerinde bulunan yapının; 03.05.2010 tarih ve 2010/162 ruhsat numaralı ‘’Yapı Ruhsatı’’ bulunmaktadır.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Emek Mahallesi, 3036 Sokak, Arda Apartmanı, No:6, Kat:Zemin, Daire No:1
Yüzölçümü : 432 m2
Arsa Payı : 1/6
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 17.04.2019 tarih ve E.7695 sayılı yazısına göre taşınmaz; Manavgat 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında “Konut Alanları” içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam ve 3 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek Şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 22/10/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1938 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR