MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 2+1 daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01013983
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : ÇAYYAZI MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 2+1
: 86
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 21.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/126 TLMT
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.08.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
03.09.2019 09:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2019/126 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya ili, Manavgat ilçesi, Çayyazı Mahallesi,1098 ada 1 parsel numaralı taşınmaz, 1.024,00 m2 yüzölçümünde, Arsa vasfındaki taşınmaz üzerinde kat irtifakı tesis edilmiştir. 19.09.2016 tarihinde Yönetim Planı oluşturulmuş binanın, satışa konu olan kat irtifakına ayrılan 2/125 arsa paylı, Mesken vasıflı, 3. Kat 20 numaralı bağımsız bölümün tamamı borçlu Yasir YAZICI (Nurettin oğlu)adına kayıtlı olup Taşınmazın kaydında “Otopark bedeline ilişkin taahütname bulunmaktadır.” beyanı vardır. Parsel çevresinde bulunan imar yolları açılmış ve kaplanmıştır. Satışa konu parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bu yapı bodrum kat, zemin kat, asma kat, 1. normal kat, 2. normal kat, 3. normal kat, 4. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının dış cephesi kısmen dekoratif amaçlı kaplama malzemeleri ile de kaplanmış durumda olan sıva üstü boya, cephe doğramaları kısmen alüminyum, büyük oranda plastik, çatısı ise kiremit örtülüdür. Yapı asansörlü bir yapı olup, asansörü keşif tarihi itibari ile henüz çalışmamaktadır. Yapının bodrum katı sığınak ve garaj amaçlı olarak, zemin katı asma katı ile birlikte 6 adet dükkan amaçlı olarak, üst katları ise her bir katta 5’er adet daire olmak üzere konut amaçlı olarak tasarlanmış olup, yapı keşif tarihi itibari ile oldukça yeni ve bakımlı bir görünüme sahiptir.Keşfe konu 20 bağımsız bölüm numaralı daire yapının 3. normal katının kuzeydoğu cephesinde bulunan dairesidir. Keşif tarihi itibari ile kapalı olması dolayısı ile dairenin içerisine girilememiş olup, yapının dış cephesi üzerinden ve Miari Projesine göre daire antre, banyo&wc, içerisinde ebeveyn banyosu bulunan yatak odası, çocuk odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, cephe doğramaları ise plastiktir. Projesine göre keşfe konu daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 86 m² civarında inşaat alanına sahiptir. Bağımsız bölümün net alanı 67 m² olarak hesaplanmıştır. Parsel üzerinde bulunan yapının; 21.04.2016 tarih ve 2016/328 ruhsat numaralı ‘’Yapı Ruhsatı’’ bulunmaktadır.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Çağlayan Mahallesi, 7506 Sokak, No: 1, Kat:3, Daire No: 20
Yüzölçümü : 1.024,00 m2
Arsa Payı : 2/125
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 08.02.2019 tarih ve E.2767 sayılı yazısına göre, Çayyazı Mahallesi 1098 ada 1 parsel numaralı taşınmaz; Manavgat (Antalya) 1/1000 ölçekli İlave + Revizyon Uygulama İmar Planı’nda ‘’Ticaret + Konut Alanları’’ içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, TAKS=0,40’ı geçemez ve 5 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Taşınmazın kaydında “Otopark bedeline ilişkin taahütname bulunmaktadır.” beyanı vardır.
1. Satış Günü : 09/08/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 03/09/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/126 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/06/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR