MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 2+1 daire icradan satılıktır

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00948328
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : SİDE MAH. / SİDE
Oda Sayısı : 2+1
: 64
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 18.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/217 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.04.2019 11:50
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 11:50
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ

2017/217 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Manavgat İlçesi, Side-Kemer Mahallesinde 283 ada 3 parsel numarası, 7.376,09m² Arsa vasıflı olarak kayıtlı taşınmaz I Blok 1. Kat 4 No.lu Bağımsız Bölüm, 16/1424 arsa paylı Konut vasıflı olarak tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Manavgat İlçesi, Side-Kemer Mahallesi,283 ada 3 parselde bulunan ,site şeklinde yapılmış bloklardan meydana gelen,açık ve kapalı yüzme havuzu mevcut,korunaklı,peyzajı tam site içerisinde, betonarme-karkas yapının, 1.Katında bulunan, 4. bağımsız bölümündeki kuzey-güney cepheli yapıdır. Yapının dış cephesi sıva üstü boyalı,söveli ve cephe doğramaları plastik ve panjurludur. Merdiven korkulukları ile balkon korkulukları aluminyum,giriş merdiven basamakları ve sahanlıkları paledyen kaplı,oldukça yeni ve bakımlı bir görüntüye sahiptir.Bağımsız bölüm :Hol+banyo+yatak odası+banyo ve yatak odası+salon ve mutfak ile 2 adet açık çıkma balkondan oluşmaktadır. Bağımsız bölümün giriş kapısı çelik kapı,pencere doğramaları pvc den ve panjurlu,iç kapı kanatları ahşap kapı, oda yer döşemeleri laminant parke,ıslak hacimleri seramikle kaplı,mutfak tezgahı mermerden, mutfak alt ve üst dolapları ile güneş enerjisi mevcuttur.11,60 m² balkon alanlı, 64.50 m² net kullanım alanına sahip olan bağımsız bölüm 6-7 yıllık yapıdır. Manavgat İlçesi Side Kemer Mahallesi 283 ada 3 nolu parsel üzerindeki kat irtifakı kurulmuş sitedeki, tamamı borçlu adına kayıtlı bulunan 16/1424 arsa paylı Konut vasıflı I Blok 1. Kat 4 No.lu Bağımsız Bölümün, değeri 450 000.00 TL'dir.
"İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur."
Adresi : Antalya İli Manavgat İlçesi Side Kemer Mahallesi Cennetler Mevkii 1527 Sok. Aquamera Sitesi I Blok 1. Kat Daire No 4. Manavgat / ANTALYA
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 02/04/2019 günü 11:50 - 12:00 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 11:50 - 12:00 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADLİYESİ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/217 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR