MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 2+1 daire icradan satılıktır

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00889531
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : SİDE MAH. / SİDE
Oda Sayısı : 2+1
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3826 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
06.02.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ

2018/3826 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Manavgat İlçe, 599 Ada, 1 Parsel, SİDE(KEMER) Mahallesi, 1531 Sokak, No:8, 1 Nolu Bağımsız Bölüm "ALTINKOLYE 1 SİTESİ" isimli site üzerinde bulunmakta, parsel Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır.Parsel çevresinde imar yolları açılmış ve kaplanmıştır. Yapıların dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları ise kısmen plastik, kısmen de eski tip ahşaptır.Keşfe konu dairenin üzerinde bulunduğu E Blok, parsel üzerinde bulunan bloklardan parselin güneybatı köşesinde bulunan bloğudur.Keşfe konu dairenin Manavgat Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan mimari projesi tarafımızdan incelenmiştir.Projesine göre keşfe konu E Blok, zemin kat, 1 bağımsız bölüm numaralı daire, her bir katı 4 adet daireden oluşan E Blok numaralı yapının zemin katının en batı cephesinde bulunan dairesidir.(Ancak keşif tarihi itibari ile dairelerde oturan kiracılardan edinilen bilgilerve yerinde yapılan incelemelerde, yapı üzerindeki daire numaraları ile projesi üzerindeki bağımsız bölüm numaraları arasında farklılık olduğu, keşfe konu E Blok 1 bağımsız bölüm numaralı dairenin, yapının en doğu cephesinde bulunan keşif dışı E Blok 4 bağımsız bölüm numaralı olarak kullanılır durumda olduğu ve bu dairenin üzerinde 1 kapı numarasının yazılı olduğu görülmüştür.) Yapının Projesine göre her iki daire de aynı şekilde antre, banyo&wc, yatak odası, oturma odası, mutfaklı salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır.Dairenin duvarları sıva üstü boya, zemin kaplamaları seramik, daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel kapı, cephe doğramaları ise kısmen plastik, kısmen de eski itip ahşaptır.Daire keşif tarihi itibari ile belirli oranda yıpranmış bir görünüme sahiptir.Projesine göre keşfe konu daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 100m² civarında inşaat alanına sahiptir. Buna göre keşfe konu bağımsız bölüm, Manavgat Tapu Müdürlüğü?nde bulunan mimari projesinden incelenmiş olup, yapılan incelemelerde bağımsız bölümün net alanı 73m² olarak hesaplanmıştır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut
1. Satış Günü : 09/01/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 06/02/2019 günü 10:40 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3826 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR