MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 114 m² dubleks daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01018362
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : SARILAR MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 4+1
: 114
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 30.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/289 Talimat
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
27.09.2019 09:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2019/289 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi Sarılar Mah. 304 ada 2. Kat. 5 nolu dubleks mesken tam hisse itibarı ile tapu maliki adına kayıtlıdır. Antalya İli, Manavgat İlçesi, Sarılar Mahallesi, Çağlayan Caddesi, No:36, Kat:2, Daire No:5 bağımsız bölüm .Bağımsız bölümün üzerinde bulunduğu 304 ada 3 parsel numaralı taşınmaz Manavgat İlçesi, Sarılar Mahallesinde, Sarılar Mahallesi yerleşim alanının kuzeybatı cephesinde, Muhittin Ersoy Bulvarının 1.000 m kadar kuzeyinde, eski Sarılar Belediye Binasının 900 m kadar kuzeybatısında, Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesinin 200 m kadar kuzeybatısında, Çağlayan Caddesi ile 1058 sokağın birleştiği köşe başında bulunmakta olup, yaklaşık kuş uçuşu olarak Manavgat Belediyesine 3,7 km, Manavgat Devlet Hastanesine de 2,6 km mesafede bulunmaktadır. Hudutları itibari ile parselin güneyi yol (Çağlayan Caddesi), doğusu yol (1058 sokak), kuzeyi komşu parsel, batısı ise kısmen komşu parsel, kısmen de orman ile çevrilidir. belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır. Parsel konumu itibari ile talep oranının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır.Keşfe konu parsel üzerinde bodrum kat, zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmakta olan bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Yapının dış cephesi kısmen dekoratif amaçlı kaplama malzemeleri ile de kaplanmış durumda olan sıva üstü boya, cephe doğramaları kısmen alüminyum, kısmen plastik, çatısı ise kiremit örtülü olup, yapı keşif tarihi itibari ile oldukça yeni ve bakımlı bir görünüme sahiptir. Yapının bodrum katı depo amaçlı olarak, zemin katı dükkan amaçlı olarak, üst katları ise her bir katta üç adet konut amaçlı olarak tasarlanmıştır. Keşfe konu 5 bağımsız bölüm numaralı dubleks daire, yapının çatı katı ile birlikte kullanılan 2. normal katının kuzeybatı cephesinde (merdivenden çıkınca sol tarafında) bulunan dairesidir.Projesine göre dairenin alt katı; antre, banyo&wc, yatak odası, çocuk odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmakta, dairenin üst katı ise; antre, banyo, yatak odası, çocuk odası ve teras mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel kapı, cephe doğramaları plastik, duvarları alçı sıva üstü boya, zemin kaplamaları ise kısmen seramik, kısmen de laminant parkedir. Daire keşif tarihi itibari ile oldukça bakımlı bir görünüme sahiptir. Projesine göre keşfe konu daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 235 m² civarında inşaat alanına sahiptir. * 03.07.2017 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanmış olan Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği'ndeki tanımına göre; keşfe konu bağımsız bölüm, Manavgat Tapu Müdürlüğü'nde bulunan mimari projesinden incelenmiş olup, yapılan incelemelerde bağımsız bölümün net alanı 114 m² olarak hesaplanmıştır.
İmar Durumu : taşınmaz; Sarılar 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında “Konut Alanları’’ içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, TAKS=%40’ı geçemez ve 3 Kat olarak tanımlanmıştır
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcuttapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/09/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 27/09/2019 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/289 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/06/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR