MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'da 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180605
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : ÖRNEK MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3675 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.08.2020 09:35
İkinci Satış Günü
:
25.09.2020 09:35
Satış Yeri
:
Manavgat Adalet Sarayı C Kapısı Tarafı Bahçesine Kurulu Satış Salonu (Belediye Çadırı)MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ
2018/3675 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya ili Manavgat ilçesi Pazarcı mah. 1154 ada 17 parsel F blok zemin kat 4 nolu bağımsız bölüm ve eklentisi 4 nolu odunluk olmak üzere tam hisse itibarı ile borçlu adına kayıtlıdır. Parsel konumu itibari ile belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır. Parsel, çevresinde konut amaçlı yapılaşmanın ve talep oranının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır. satışa konu parsel üzerinde 6 adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. satışa konu bağımsız bölüm bu yapılardan parselin güneydoğu köşesinde bulunan F Blok numaralı yapının zemin katın, güneybatı cephesinde bulunan dairesidir. Dairenin üzerinde bulunduğu F Blok numaralı yapı bodrum kat (+2,50 kotu), zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat, 3. normal kat ve 4. normal kat seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının bodrum katında (+2,50 kotunda) sığınak ve dairelere ait odunluklar, üst katlarının her birinde ise 4'er adet daire bulunmaktadır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları ise kısmen ahşap, kısmen de plastiktir. Yapı keşif tarihi itibari ile belirli oranda yıpranmış bir görünüme sahiptir. Keşif tarihinde kapalı olması dolayısı ile dairenin içerisine girilememiş olup, yapının dış cephesi üzerinden ve Projesine göre daire, antre, wc&lavabo, banyo, yatak odası, çocuk odası, oturma odası, mutfak ve salon mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin projesinde balkonu olmamasına rağmen fiiliyatta balkon yapılmış durumdadır. Dairenin giriş kapısı ve cephe doğramaları eski tip ahşaptır. Daire keşif tarihinde belirli oranda yıpranmış bir görünüme sahiptir. Satışa konu daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 130 m² civarında inşaat alanına sahiptir.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Örnek Mah, 1510 Sokak, ANDIZLI YAPI KOOPERATİFİ, Blok:F, No:8, Kat:Zemin, Daire No:4
Yüzölçümü : 7.333,00
Arsa Payı :1/96
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İman ve Şehircilik Müdürlüğünün 19/10/2018 tarih, ve E.20094 Sayılı yazısına göre taşınmaz; Manavgat 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında “Tercihli Ticaret Alanları (T+K)” içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, Emsal (E)=1,20 ve hmax=5 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Alacaklı banka lehine ipotek ve 150/c şerhi vardır.
1. Satış Günü : 31/08/2020 günü 09:35 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 25/09/2020 günü 09:35 - 09:40 arası
Satış Yeri : Manavgat Adalet Sarayı C Kapısı Tarafı Bahçesine Kurulu Satış Salonu (Belediye Çadırı)MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi Pazarcı Mah. 1171 ada 12 parsel 1. Kat 3 nolu bağımsız bölüm tam hisse ile borçlu adına E-5 odunluk ile E--Garaj eklentisi ile kayıtlıdır. Parselin ırmak cephesi olan batı cephesinde, üzerine benzer şekilde yapı yapılabilecek herhangi bir imar parseli daha bulunmamakta ve bu ırmak şeridi yeşil alan&yürüyüş yolu&park vb. amaçlı kullanılır durumda olup, bu özelliği itibari ile satışa konu parsel Manavgat Irmağına cepheli 1. parsel konumundadır. Parsel çevresinde bulunan imar yolları açılmış ve kaplanmıştır. Parsel, çevresinde konut amaçlı yapılaşmanın ve talep oranının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır. satışa konu parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bu yapı zemin kat, asma kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının zemin katı asma katı ile birlikte dükkan olarak, üst katları ise tek daire konut amaçlı olarak tasarlanmıştır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları ise plastik olup, yapı keşif tarihinde belirli oranda yıpranmış bir görünüme sahiptir. Satışa konu 3 bağımsız bölüm numaralı daire, yapının 1. normal katında bulunan dairesidir. Mimari projesi ve keşif tarihi itibari ile yerinde yapılan incelemelere göre daire, antre, wc&lavabo, banyo, 2 adet çocuk odası, yatak odası, oturma odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel kapı, zemin kaplamaları kısmen seramik, kısmen laminant parke, duvarları sıva üstü boya, cephe doğramaları ise plastiktir. Daire keşif tarihi itibari ile bakımlı bir görünüme sahiptir. Satışa konu daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 140m² civarında inşaat alanına sahiptir.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Örnek Mah. 1504 Sokak, No:20, Kat:1, Daire No:3
Yüzölçümü : 589,00
Arsa Payı : 3/16
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İman ve Şehircilik Müdürlüğünün 19/10/2018 tarih, ve E.20094 Sayılı yazısına göre taşınmaz; Manavgat 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında “Tercihli Ticaret Alanları (T+K)” içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, Emsal (E)=1,20 ve hmax=5 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Alacaklı banka lehine ipotek ve 150/c şerhi vardır.
1. Satış Günü : 31/08/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 25/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Manavgat Adalet Sarayı C Kapısı Tarafı Bahçesine Kurulu Satış Salonu (Belediye Çadırı)MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. (Covid-19 salgın hastalığı nedeniyle bulaş riskinin önlenmesi amacıyla; ihale katılımcılarının nakdi teminatlarının(esatis.uyap.gov.tr) satış portalı üzerinden veya müdürlüğümüzün T.Vakıflar Bankası T.A.O. TR930001500158007290496152 Iban Nolu hesabına açıklama kısmına dosya numarası ile ihale katılımcısının ad - soyad ile TC. Numarasının yazılarak eft/havale yatırmaları ile maske takarak sosyal mesafe kurallarına riayet etmeleri hususunda hassasiyet göstermeleri) Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3675 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR