MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'da 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01134949
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : MİMAR SİNAN MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 3+1
: 118
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 21.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4011 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADLİYESİ SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ
2018/4011 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Manavgat İlçe, 986 Ada, 5 Parsel, Hisar Mahallesi, 1. Kat,7 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz, 724,00 m² yüzölçümünde, Arsa vasfında tapuda kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde kat irtifakı tesis edilmiştir.Taşınmazın kat irtifakına ayrılan 5/58 arsa paylı, Mesken vasıflı, 1.Kat, 7 numaralı bağımsız bölümün tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmazın kaydında "Otopark Bedeline İlişkin Taahhütname bulunmaktadır." beyanı vardır. bu şerh ile satılacaktır.Parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bu yapı bodrum kat, zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır. bodrum katı 3 adet daire amaçlı olarak, zemin katı 1 adet dükkan ve 2 adet daire amaçlı olarak, 1. normal katı 3 adet daire amaçlı olarak, çatı katı ile birlikte 2. normal katı ise 3 adet dubleks daire amaçlı olarak tasarlanmıştır. dış cephesi kısmen dekoratif amaçlı kaplama malzemeleri ile de kaplanmış durumda olan sıva üstü boya, cephe doğramaları ise ve yapı asansörlüdür. 7 bağımsız bölüm numaralı daire, yapının 1. normal katının batı cephesinde (asansörün sağ tarafında) bulunan dairesidir.Taşınmazın kapalı olması dolayısı ile dairenin içerisine girilememiş olup, örnek teşkil etmesi açısından gezilen 9 bağımsız bölüm numaralı dairesi üzerinden, yapının dış cephesi üzerinden ve Manavgat Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan mimari projesi üzerinden gerekli incelemeler yapılmıştır. Projesine göre daire antre, wc&lavabo, banyo, yatak odası, çocuk odası, oturma odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, cephe doğramaları ise plastiktir. Örnek olarak gezilen 9 bağımsız bölüm numaralı dairenin ise iç kapıları lake kapı, duvarları alçı sıva üstü boya, zemin kaplamaları ise kısmen seramik, kısmen de laminant parkedir. Projesine göre daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 151 m² civarında inşaat alanına sahiptir.Bağımsız bölümün net alanı 118 m² olarak hesaplanmıştır.Yapının; 11.08.2017 tarih ve 2017/422 ruhsat numaralı "Yapı Ruhsatı" bulunmaktadır. Antalya ili, Manavgat İlçesi, Hisar Mahallesi, 986 ada 5 nolu parsel üzerinde bulunan, 1. Kat, 7 numaralı Mesken vasıflı bağımsız bölümün değeri 320.000,00 TL'dir Adresi : Mimar Sinan Mahallesi, 6027 Sokak, No:3,Kat:1, Daire No:7
Kıymeti : 320.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADLİYESİ SATIŞ SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Manavgat İlçe, 986 Ada, 5 Parsel, Hisar Mahallesi, 1. Kat 8 Nolu Bağımsız Bölüm taşınmaz, 724,00 m² yüzölçümünde, Arsa vasfında tapuda kayıtlıdır. Taşınmaz üzerinde kat irtifakı tesis edilmiştir. Taşınmazın kat irtifakına ayrılan 5/58 arsa paylı, Mesken vasıflı, 1.Kat, 8 numaralı bağımsız bölümün tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Kaydında "Otopark Bedeline İlişkin Taahhütname bulunmaktadır.'' beyanı bulunmaktadır. bu şerh ile satılacaktır.Parsel üzerinde bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Bu yapı bodrum kat, zemin kat, 1. normal kat, 2. normal kat ve çatı katı seviyelerinden oluşmaktadır. Yapının bodrum katı 3 adet daire amaçlı olarak, zemin katı 1 adet dükkan ve 2 adet daire amaçlı olarak, 1. normal katı 3 adet daire amaçlı olarak, çatı katı ile birlikte 2. normal katı ise 3 adet dubleks daire amaçlı olarak tasarlanmıştır. Yapının dış cephesi kısmen dekoratif amaçlı kaplama malzemeleri ile de kaplanmış durumda olan sıva üstü boya, cephe doğramaları ise plastiktir. Yapı asansörlüdür. 8 nolu bağımsız bölüm numaralı daire, yapının 1. normal katının kuzey cephesinde (asansörün karşı tarafında) bulunan dairesidir. dairenin içerisine girilememiş olup, örnek teşkil etmesi açısından gezilen 9 bağımsız bölüm numaralı dairesi üzerinden, yapının dış cephesi üzerinden. Projesine göre daire antre, banyo&wc, çocuk odası, içerisinde ebeveyn banyosu bulunan yatak odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, cephe doğramaları ise plastiktir. Örnek olarak gezilen 9 bağımsız bölüm numaralı dairenin ise iç kapıları lake kapı, duvarları alçı sıva üstü boya, zemin kaplamaları ise kısmen seramik, kısmen de laminant parkedir. Daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 113 m² civarında inşaat alanına sahiptir. Bağımsız bölümün net alanı 88 m² olarak hesaplanmıştır. Yapı Ruhsatı bulunmaktadır. Antalya ili, Manavgat İlçesi, Hisar Mahallesi, 986 ada 5 nolu parsel üzerinde bulunan, 1. Kat, 8 numaralı Mesken vasıflı bağımsız bölümün değeri 300.000,00 TL'dir

Adresi : Mimar Sinan Mahallesi, 6027 Sokak, No: 3,Kat:1, Daire No:8
Kıymeti : 300.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 30/04/2020 günü 10:15 - 10:20 arası

2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADLİYESİ SATIŞ SALONU
"İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4011 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR