MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/ Manavgat'da 2+1 daire icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090520
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : SARILAR MAH. / MANAVGAT
Oda Sayısı : 2+1
: 82
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/376 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.01.2020 09:35
İkinci Satış Günü
:
10.02.2020 09:35
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ
2019/376 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya ili, Manavgat ilçesi, Sarılar Mahallesi, 295 ada 7 parsel numaralı taşınmaz, 366,00 m2 yüzölçümünde, Arsa vasfında tapuda kayıtlı olup kat irtifakı tesis edilmiştir. 02.03.2015 tarihinde Yönetim Planı oluşturulmuş binanın, satışa konu olan kat irtifakına ayrılan 3/16 arsa paylı, Mesken vasıflı, 2. Kat 6 numaralı bağımsız bölümün tamamı borçlu adına kayıtlıdır. Satışa konu parsel çevresinde bulunan imar yolları açılmış ve kaplanmıştır.Belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır. Parsel, çevresinde konut amaçlı yapılaşmanın ve talep oranının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır. Satışa konu parsel üzerinde zemin kat, 1. normal kat ve 2. normal kat seviyelerinden oluşan bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Yapının her bir katı çift daire konut amaçlı olarak tasarlanmıştır. Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları plastik, çatısı ise kiremit örtülü olup, yapı keşif tarihi itibari ile bakımlı bir görünüme sahiptir. satışa konu 6 bağımsız bölüm numaralı daire, yapının 2. normal katının güney cephesinde (yol cephesinde-merdivenden çıkınca sağ tarafında) bulunan dairesidir.Manavgat Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan mimari projesi incelenmiş olup, projesi ve keşif tarihi itibari ile yerinde yapılan incelemelere göre keşfe konu daire; antre, wc&lavabo, banyo, yatak odası, çocuk odası, mutfak, salon ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel kapı, cephe doğramaları plastik, duvarları alçı sıva üstü boya, zemin kaplamaları ise kısmen seramik, kısmen de laminant parkedir. Projesine göre keşfe konu daire balkonları ile birlikte yaklaşık olarak 82m² civarında inşaat alanına sahiptir.Mimari projesinden yapılan incelemelerde bağımsız bölümün net alanı 57m² olarak hesaplanmıştır.Yapının; 09.09.2014 tarih ve 2014/466 ruhsat numaralı ‘’Yapı Ruhsatı’’ bulunmaktadır.Ayrıca tapu ve mernis adresi bulunmayan ilgilere satış ilanı tebliğ edilememesi halinde gazete ve elektronik ilanının tebliğ yerine geçmiş sayılacağı ilan olunur.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Sarılar Mahallesi, 1042 Sokak, Tekin Apartmanı, No:6, Kat:2, Daire No:6
Yüzölçümü : 366 m2
Arsa Payı : 3/16
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 11.04.2019 tarih ve E.7379 sayılı yazısına göre, Sarılar Mahallesi, 295 ada 7 parsel numaralı taşınmaz; Sarılar 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında “Konut Alanları” içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, TAKS=0,40’ı geçemez ve 3 Kat olarak tanımlanmıştır. Yazının devamında; ‘’Bahse konu taşınmaza ait yapı ruhsatı ile ilgili Belediyemiz arşivinde herhangi bir bilgi yada belgeye rastlanılmamıştır.’’ Denilmektedir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Taşınmaz üzerinde “6306 sayılı Kanun gereğince riskli yapıdır.” ve "AT 3402 Sayılı Kanunun Ek 1 Maddesi uygulamasına tabidir" Beyanları vardır.
1. Satış Günü : 16/01/2020 günü 09:35 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 10/02/2020 günü 09:35 - 09:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/376 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR