KUMLUCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kumluca'da avlulu kargir ev icradan satılıktır

KUMLUCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960982
Şehir : Antalya / Kumluca
Semt-Mahalle : BAĞLIK MAH. / KUMLUCA
: 98
Yayınlandığı Gazeteler

BATI ANTALYA 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1744 ESAS
Muhammen Bedeli
:
56,221 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
Kumluca Belediyesi Mezat Salonu, Adliye Karşısı, Kumluca

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KUMLUCA İCRA DAİRESİ

DOSYA NO : 2017/1744 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satışa konu Antalya İli, Kumluca İlçesi,Bağlık mahallesi, 432 ada 7 parsel: alanı 462,99 m2, taşınmaz niteliği Avlulu Kargir Ev dır. Satışa konu Borçlu hissesi 493/7200'dür. Parsel üzerinde 2 adet yapı bulunmaktadır.1. Yapı : Parselin doğusunda yol kenarında kalan yığma tarzda 2 katlı yapı, mesken olarak kullanılmakta olup, dış çerçeveleri ahşap doğramalı, üzeri ise kiremit kaplı kırma çatılıdır. Yapı oturum alanı 49 m2 olmak üzere toplam 98 m2 dir. Yapının batı bitişiğinde tek katlı ilave kısım bulunmaktadır. Bu kısım tuğla duvarlı, duvarları sıvasız ve boyasız üzeri ise teras çatılıdır. Bu kısım ise yaklaşık 40 m2 alana sahiptir. Oldukça yıpranmış olduğu gözüken yapının depo amaçlı kullanıldığı anlaşılmıştır. Bina olağan yıpranması göz önüne alındığında yaklaşık %65 mertebesinde kabul edilmiştir. Taşınmazın yapı sınıfı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Birim Fiyatları cetvelinde IIIA sınıfına girmektedir. Depo kısmının olağan yapranması ve eksik imalatlar göz önüne alındığında yaklaşık%60 mertebesinde kabul edilmiştir. Taşınmazın yapı sınıfı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Birim Fiyatları cetvelinde IB sınıfına girmektedir. Parselin batısında kalan bu yapı, yığma yapı tarzında inşa edilmiş yaklaşık 38,00m2 zemin oturum alanına sahip tek katlı depo olarak tasarlanmış yapıdır. Yapı giriş kapısı ahşap malzemeli, çatı ise eternit çatılıdır.Binanın bakımsız olduğu gözlenmiştir. Yapı olağan yıpranması ve eksik imalatlar göz önüne alındığında yaklaşık %60 mertebesinde kabul edilmiştir. Taşınmazın yapı sınıfı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Birim Fiyatları cetvelinde IB sınıfına girmektedir. Taşınmaz üzerinde 2 adet limon (20 yaş üzeri) ağacı ve bir adet (16-20 yaş arası) erik ağacı bulunmaktadır.Taşınmaz Kumluca Belediyesi Uygulama İmar Planı içerisinde kalmakta olup, Zeminde asma katlı dükkan, üst katlarda mesken olmak üzere İkiz nizam 7 kat yapı yapılabilir. Konum olarak önemli noktalara yürüme mesafelerinde yer almaktadır. Yol, su, elektrik vb. Altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 56.221,20 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 13/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Kumluca Belediyesi Mezat Salonu, Adliye Karşısı, Kumluca
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1744 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR