KUMLUCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kumluca'da 3+1 daire icradan satılıktır

KUMLUCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945249
Şehir : Antalya / Kumluca
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / KUMLUCA
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Yayınlandığı Gazeteler

BATI ANTALYA 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/484 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
242,250 TL
Birinci Satış Günü
:
22.03.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.04.2019 11:00
Satış Yeri
:
Kumluca Belediyesi Mezat Salonu, Adliye Karşısı, Kumluca

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KUMLUCA
İCRA DAİRESİ

2018/484 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Satışa konu taşınmaz Antalya İli, Kumluca İlçesi, Karşıyaka Mah. Çayıryurt mevkii, 575 ada 3 parselde kayıtlı 85/2600 arsa paylı, 3. kat, 6 nolu bağımsız bölüm tapuda mesken vasıflı olup, 6 nolu meskenin ruhsatlı projesinde yüzölçümü net 125 m2, brüt 150 m2'dir. Yapının sınıfı 4-A yapı grubudur. Taşınmaz tam hisselidir. Taşınmaz Kumluca Belediyesi sınırları ve imar planı içerisinde, ticaret - konut alanında kalmakta olup inşaat ruhsatı mevcuttur. Parselin toplam alanı 1.878,04.-m2'dir. Parsel içinde A ve B olmak üzere iki bloktan oluşmakta olup site şeklinde çözümlenmiştir. Apartman Çetintürk Prestij Konutları apt., Kapı No:11/A adresinde bulunmaktadır. 575 ada 3 parselde bulunan meskenin bulunduğu apartman; zemin kat, asma kat, 7 normal kattan oluşmakta olup toplam 8 katlıdır. Parselin batı cephesi ve güney cephesi yoldur. Zemin katta 4 adet asma katlı dükkan vardır. Her normal katta 2 daire bulunmakta olup toplam 18 BB vardır. Taşınmazın kuzey, doğu, güney cepheleri açıktır. Yapının sıvası ve boyası mevcut olup çatı teras çatıdır. Balkonlar cam balkon ile kapatılmıştır. Taşınmaz Kumluca merkeze yürüme mesafesinde olup yakınlarında Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğü ve kapalı pazar yeri bulunmaktadır. Taşınmaz satışına ilişkin olarak alıcı KDV'den muaftır.
Kıymeti : 242.250,00 TL KDV Oranı : %0 (muaf)
Kaydındaki Şerhler : Tapu takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 18/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Kumluca Belediyesi Mezat Salonu, Adliye Karşısı, Kumluca
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/484 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR