KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Korkuteli'nde iki katlı kargır ev icradan satılıktır

KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979559
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : BÜYÜKKÖY MAH. / KORKUTELİ
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/439 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
131,246 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 14:30
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
İCRA DAİRESİ

2018/439 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 308 Ada, 55 Parsel, BÜYÜKKÖY Mahalle/Köy, parselde toprak orta toprak derinliğinde olup toprak bünyesi killi, tınlı yapıya sahiptir. Az taşlı olup drenaj problem yoktur. Eğim% 1 civarındadır. Arazi topografyası düz bir yapıdadır.Keşfin yapıldığı tarihte parselin etrafının duvar ile çevrili olduğu üzerinde iki katlı bina ve bina dışında kalan alanda değişik yaşta meyve fidanları ve süs bitkilerinin olduğu görüldü. Bölge iklimine uygun her türlü tarım ürünü yetiştirmeye müsait arazidir. Büyükköy mahalle yoluna cephesi olup ulaşım sorunu yoktur. Mahalle merkezine yaklaşık 1,5 km mesafededir. Meyve ağaçların bulunduğu alanın küçük olması nedeniyle kapama meyve yetiştiriciliği yapılamayacağından ağaç değerlendirmesi kapama meyve ağaç değerlendirmesi üzerinden yapılamamış bunun yerine rayiç değerler esas alınmıştır. Ağaçların değerleri belirlenirken ağaçların yaşı, cinsi verim ve vejatatif gelişmeleri dikkate alınmıştır. 2 Katlı Mesken olarak kullanılan yapı Fen Bilirkişi raporuna göre taban alanı yaklaşık 68 m2 olup toplam inşaat alanı 136 m2 dir. Mesken olarak kullanılmaktadır. Yığma kargir yapı tarzında yapılmıştır. Dış cephesi sıvalı kısmen boyalıdır. Pencere doğramaları PVC dir. Üst katı tamamdır. 2. katında iç kısımlar kısmen sıvalıdır. Çatısı profil üzeri galvaniz sacdır. Daire kapıları çeliktir. Yapı sınıfı 2 A olarak belirtilmiştir.Çevre Ve Şehircilik 2018 yılı yapı yaklaşık m2 birim bedeli 483 TL/m2 dir. Tek katlı depo olarak kullanılan yapı Fen Bilirkişi raporuna göre taban alanı 29 m2 dir. Yığma kargir olarak yapılmıştır. Dışı sıvalıdır boyası yapılmamıştır. Çatısı profil üzeri galvaniz sacdır.Kapısı demirden mamuldür. Yapı sınıfı 1 A olarak belirtilmiştir.
Yüzölçümü : 2.454,79 m2
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 131.246,40 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/439 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligat yapılamayan ilgililere gazete ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.01/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR