KORKUTELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Antalya/Korkuteli'nde 65 m2 tek katlı ev mahkemeden satılıktır (Çoklu satış)

KORKUTELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132366
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : KAYABAŞ MAH. / KORKUTELİ
: 65
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Yayınlandığı Gazeteler

KORKUTELİ GÜNDEM 14.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/16 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
170,392 TL
Birinci Satış Günü
:
23.03.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
29.04.2020 14:45
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/16 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 300 Ada, 23 Parsel, KAYABAŞ Mahalle/Köy, köyiçi Mevkii, Ana taşınmaz eğimsiz, bir topoğrafik yapıya ve düzgün olmayan geometrik bir şekil formuna sahiptir. Taşınmazın Kuzey ve güney yönden Kadastro yol cephesi mevcuttur. Elektrik ve su gibi alt yapı hizmetleri taşınmazın bulunduğu çevrede mevcuttur. Ev Amaçlı Yapı Özellikleri; Tek katlı, 65.89 m2 alanlıdır. Ev amaçlı yapıdır. Taş temel taşıyıcı sistemli, duvarları yığma tuğlalı, dış cephesi kısmen sıva üzeri boyalı, kısmen sıvalı, pencereleri demir mamul korkuluklu, dış kapısı demir mamuldür.Binanın tavanında betonarme tavan bulunmamakta olup kiremit çatı örtülü, ahşap kapalı beşik tip çatılıdır. Pencerelerin bir tanesi PVC mamul, diğerleri kepenkli ahşap mamuldür.Keşif tarihi itibariyle kapalı olması sebebiyle iç mahal özelliklerinin tamamı görülememiştir. Bina genel görünüm olarak yıpranmış vaziyettedir. Binanın fiziksel özellikleri dikkate alındığında 35-40 yıllık yapı olduğu düşünülmektedir. Satışa konu taşınmaza ulaşım için; Kayabaş Köy Merkezi'nde bulunan Çıvgalar Köyü yol sapağının bulunduğu yerden Korkuteli istikametinde Antalya Tefenni Karayolu üzerinde yaklaşık 20 metre ilerlenir ve sağ tarafa 22505 nolu sokağa dönülür. Yaklaşık 150 metre ilerlenerek konu taşınmaza ulaşılır. Taşınmaz ulaşım yönüne göre sağ kolda yer almaktadır. Taşınmazın Kuzey ve Güney yönden Kadastro yol cephesi bulunmaktadır. Yakın çevresinde seyrek olarak ev amaçlı yapılar, meyve bahçeleri ve boş tarla görünümlü alanlar bulunmaktadır.Belediye içme suyu ve asfalt yol, elektrik ve telefon hattı gibi altyapı şebekeleri taşınmazın bulunduğu konumda mevcuttur.Bölgenin Gelişimine İlişkin Analiz; Taşınmazın genel çevresi yayla turizm bakımından yazlık olarak tercih edilen konut amaçlı bölgedir.Ticari olarak düşük yoğunlukta bir bölge de konumludur.Bölgedeki Yapılaşma Durumu; Satışa konu taşınmazın bulunduğu bölgedeki binalar genel olarak? 1­40 yıllık olup, çevre müstakil tarzda geneli tek katlı ev ve tarım alanı şeklinde teşekküllüdür. Ayrık nizam konut tarzı yapılaşmanın daha hakim olduğu bölgede binaların ortalama kat sayısı 1 ve 2 dir
Yüzölçümü : 2.721,51 m2
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 170.392,59 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydınıdaki gibidir
1. Satış Günü : 23/03/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 29/04/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 305 Ada, 2 Parsel, KAYABAŞ Mahalle/Köy, 305 ada 2 nolu parselde toprak orta toprak derinliğinde olup toprak bünyesi killi, tınlı yapıya sahiptir. Taşlılık ve drenaj problemleri yoktur. Eğim% 1 civarındadır. Arazi topografyası düz bir yapıdadır. Keşfin yapıldığı tarihte parselin ekili dikili olmayıp boş olduğu görüldü. Taşınmaz üzerinde inşaat ve zirai yönüyle muhtesat bulunmamaktadır. Sulanabilir tarım arazisidir. Her türlü sebzecilik ve meyvecilik yapmaya uygun bir arazidir. Çevresinde seralar mevcuttur. Taşınmazın köy yoluna cephesi olup, mahalle merkezine yaklaşık 800 m mesafededir. Ulaşım sorunu yoktur
Yüzölçümü : 2.638,54 m2
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 131.927,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 23/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 29/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/16 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligat yapılamyan ilgililere gazete ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.11/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR