KORKUTELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Antalya/Korkuteli'nde 517 m2 avlulu kargir ev mahkemeden satılıktır

KORKUTELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114003
Şehir : Antalya / Korkuteli
: 517
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

KORKUTELİ MANŞET 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/17 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
262,775 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2020 14:35
İkinci Satış Günü
:
20.03.2020 14:35
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/17 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 234 Ada, 29 Parsel, KARŞIYAKA Mahalle/Köy, Kıymet takdirine konu taşınmazın tek katlı ev-depo ve arsası olarak teşekküllü olduğu gözlemlenmiştir. Ana taşınmaz eğimsiz bir topoğrafik yapıya ve dikdörtgene benzeyen geometrik bir şekil formuna sahiptir. Taşınmaz üzerinde Fen Bilirkişi'nin raporunda belirtilen yaklaşık 75m2 alanlı tek katlı ev amaçlı yapı ve parsel girişi tarafında yaklaşık 16 m2 alanlı depo amaçlı yapı mevcuttur.Ev Amaçlı Yapı Özellikleri; Tek katlı, 75 m2 alanlı, yığma kâgir taşıyıcı sistemli, kiremit çatı örtülü, kiremit çatılı olduğu gözlemlenmiştir. Binanın kapalı olması sebebiyle iç mahal özellikleri görülememiştir. Dışarıdan yapılan incelemelerde; dış cephesi sıva üzeri badanalı, giriş kapısı ve pencereleri ahşap mamul, giriş kapısı ve pencerelerinde demir mamul korkuluk özellikte olduğu gözlemlenmiştir. Binanın yol tarafında 12 m2 alanlı tabanı çıplak beton, demir direk taşıyıcılı, kiremit örtülü basit giriş sundurması, binanın arka tarafında 9 m2 alanlı tabanı çıplak beton, demir direk taşıyıcılı, saç örtülü basit giriş sundurması bulunmaktadır. Ayrıca binanın yan tarafında garaj amaçlı basit eklenti mevcuttur. Binanın fiziksel özellikleri dikkate alındığında ~20-30 yıllık yapı olduğu düşünülmektedir.Parselin giriş tarafında bulunan yaklaşık 16 m2 alanlı tuğla taşıyıcılı depo olarak kullanılan yan tarafı açık, dış cephesinin bir kısmı çıplak tuğla, çatısının bir kısmı saç bir kısmı kiremit olan depo özellikli basit yapının özellikleri dikkate alındığında ana taşınmazın değerinde artış meydana getirmeyeceği sebebiyle değerleme kapsamına alınmamıştır.
Yüzölçümü : 517,08 m2
Arsa Payı : TAMAMI
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 262.775,39 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/02/2020 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 20/03/2020 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/17 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları tebligat yapılamayan ilgililere gazete ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.08/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR