KORKUTELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Antalya/Korkuteli'nde 3+1 daire mahkemeden satılıktır

KORKUTELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094224
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : AŞAĞIPAZAR MAH. / KORKUTELİ
Oda Sayısı : 3+1
: 128
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

KORKUTELİ GÜNDEM 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.01.2020 15:10
İkinci Satış Günü
:
14.02.2020 15:10
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/13 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 468 Ada, 5 Parsel, AŞAĞIPAZAR Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Değerlendirilmesi yapılan taşınmaz Karşıyaka mah. İstiklal cad. Nesrin Oğuz Apt. No: 50/4 Korkuteli/ Antalya adresinde kayıtlı 513 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde ayrık nizam binada yer almaktadır. 468 ada 15 numaralı parseldeki taşınmaz betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Binada toplam 8 daire ve 2 dükkan bulunmaktadır.Dışı boyalı ve sıvalıdır. Merdivenler ve sahanlıklar mermer kaplamadır. Balkın korkulukları ferforje demir doğramadır. Bodrum katta dairelere ait odunluklar dükkanlara ait depolar bulunmaktadır. Bina giriş kapısı demir olup, binada asansör bulunmamaktadır. Binanın çevre düzenlemesi tamamlanmıştır. Korkuteli Tapu Sicil Müdürlüğünde taşınmaza ait 30.04.2007 tarih ve 2007/34 nolu kat irtifaklı mimari projesi incelenmiştir. Yaklaşık 10-11 yıllık binadır. Taşınmazın konum ve alan olarak tespiti kat irtifaklı mimari projesi üzerinden yapılmıştır. 4 numaralı bağımsız bölüm bina girişinin zemin kattan sağlandığı binada 1. katta yer alıp güney doğu kuzey cephelidir. 4 nolu bağımsız bölüm 3 oda 1 salon mutfak giriş wc banyo 2 balkon şeklinde inşa edilmiştir. Projesine göre brüt 128 m2 net 113 m2 alana sahiptir. Taşınmazın iç kısmında duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Antre ve mutfak zeminleri seramik kaplıdır. Banyoda lavabo ve duş mevcuttur. Mutfak dolapları ahşap tezgahı mermerittir. Balkın zeminleri mozaik kaplama korkulukları demir doğramadır. Meskenin dış kapısı çelik, iç kapılar ve pencere doğramaları ahşaptır.
Yüzölçümü : 128 m2
Arsa Payı : 2/18
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 14/02/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligat yapılamayan ilgililere gazete ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.25/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR