KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Korkuteli'nde 3+1 daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962261
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / KORKUTELİ
Oda Sayısı : 3+1
: 139
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 14.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/72 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.04.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
31.05.2019 15:00
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
İCRA DAİRESİ

2018/72 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 196 Ada, 30 Parsel, KARŞIYAKA Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet Takdirine konu 11 no.lu bağımsız bölüm ana taşınmazın kuzey yönünde bulunan 1267 Sokak üzerinden bakıldığında binanın ikinci katında sokak tarafında, ana giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın ikinci katında ve sağ ön tarafta kalmaktadır. Kıymet Takdirine konu bağımsız bölüm, binanın ikinci katında konumlu olup 1267 nolu sokağa yol cephesi bulunmaktadır. Kat irtifakına esas mimari projeye göre; hol, salon, 3 adet oda, mutfak, banyo, wc ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Onaylı Mimari projesine göre brüt 139 m2 kullanım alanlıdır. Mesken özellik olarak; hol zeminleri seramik mamul, salon mutfak ve oda zeminleri vernikli ahşap parke mamul, 1 odanın zeminleri laminant parke mamul tavanları ve duvarları boyalıdır. Islak hacimlerin zeminleri seramik kaplamalı, duvarları fayans kaplamadır. Balkon bölümlerinin zeminleri seramik kaplama, demir mamul korkulukludur. Meskenin balkon hacimlerinin PVC mamul ile kapatıldığı gözlemlenmiştir. Mutfak bölümünde ahşap mamul mutfak dolapları ve mermerit mutfak tezgahı bulunmaktadır. Duvarları ve tavanı boyalıdır. Banyo hacminde klozet ve duşa kabin mevcuttur. Meskenin dış kapısı, iç kapıları, pencere ve balkon kapıları ahşap mamuldür. Dış kapsında demir mamul korkuluk bulunmaktadır. Pencerelerinde PVC mamul panjur bulunmaktadır. Taşınmazda ısıtma kalorifer ile sağlanmaktadır.
Yüzölçümü : 139 m2
İmar Durumu :Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 31/05/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 196 Ada, 30 Parsel, KARŞIYAKA Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet Takdirine konu 12 no.lu bağımsız bölüm ana taşınmazın kuzey yönünde bulunan 1267 Sokak üzerinden bakıldığında binanın ikinci katında sokak tarafında, ana giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın ikinci katında ve sol ön tarafta kalmaktadır. Kat irtifakına esas mimari projeye göre; hol, salon, 3 adet oda, mutfak, banyo, wc ve 3 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Onaylı Mimari projesine göre brüt 127 m2 kullanım alanlıdır. Mesken özellik olarak; hol ve mutfak zeminleri fayans mamul, salon ve oda zeminleri laminant parke mamul, tavanları ve duvarları boyalıdır. Islak hacimlerin zeminleri seramik kaplamalı, duvarları fayans kaplamadır. Balkon bölümlerinin zeminleri mozaik kaplama, demir mamul korkulukludur. Meskenin sokak tarafında bulunan balkon hacimlerinin PVC mamul ile kapatıldığı gözlemlenmiştir. Mutfak bölümünde ahşap mamul mutfak dolapları ve granit mutfak tezgahı bulunmaktadır. Duvarları ve tavanı boyalıdır. Banyo hacminin kapalı olması sebebi ile iç mahal özellikleri görülemiştir. Meskenin dış kapısı, iç kapıları, pencere ve balkon kapıları ahşap mamuldür. Dış kapsında demir mamul korkuluk bulunmaktadır.Pencerelerinde PVC mamul panjur bulunmaktadır. Taşınmazda ısıtma kalorifer ile sağlanmaktadır.
Yüzölçümü : 127 m2
İmar Durumu :Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 29/04/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 31/05/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/72 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebliğ yapılamayan ilgililere gazete ilanının tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.05/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR