KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Korkuteli'nde 3+1 daire icradan satılıktır (Çoklu satış)

KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00926343
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / KORKUTELİ
Oda Sayısı : 3+1
: 133
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 10.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/493 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
120000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
22.03.2019 14:30
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
İCRA DAİRESİ

2017/493 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 196 Ada, 30 Parsel, KARŞIYAKA Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet Takdirine konu taşınmazın bulunduğu parsel; 793 m2 alanlı arsası üzerinde ayrık nizamda Betonarme Karkas yapı tarzında inşa edilmiş bodrum kat dahil 4 katlı bir binadır. Taşınmazın bulunduğu bina, bodrum kat, zemin kat ve 2 normal kattan oluşmaktadır. Binanın bodrum katında 1,2,3 nolu depolar, zemin katında 4,5,6 nolu meskenler, birinci normal katında 7,8,9 nolu meskenler, ikinci normal katında 10,11,12 nolu meskenler olmak üzere binada toplam 12 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina girişi doğal zemin seviyesinden yaklaşık 5 basamak çıkılarak zemin kat seviyesinden, binanın kuzeydoğu cephesinden sağlanmaktadır. Bina giriş kapısı camlı demir mamul, merdiven korkulukları demir mamul, zemin döşemesi mermer kaplamalıdır. Bina giriş holü, kat sahanlıklarının duvarları ve tavanları boyalıdır. Bina dış cephesi plastik boyalı, ahşap çatı örtülü kiremit çatılıdır.Kıymet Takdirine konu 10 no.lu bağımsız bölüm ana taşınmazın kuzey yönünde bulunan 1267 Sokak üzerinden bakıldığında binanın ikinci normal katında yola göre arka tarafında, ana giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın ikinci normal katında ve sağ arka cephededir. Kıymet Takdirine konu bağımsız bölümün yol cephesi bulunmamaktadır. Kat irtifakına esas mimari projeye göre; hol, salon, 3 adet oda, mutfak, banyo, wc ve 3 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Onaylı Mimari projesine göre brüt 133m2 kullanım alanlıdır. Mesken özellik olarak; hol ve mutfak zeminleri fayans mamul, salon ve oda zeminleri laminant parke mamul, tavanları ve duvarları boyalıdır. Islak hacimlerin zeminleri seramik kaplamalı, duvarları fayans kaplamadır. Balkon bölümlerinin zeminleri mozayik kaplama, demir mamul korkulukludur. Mutfak bölümünde ahşap mamul mutfak dolapları ve mermerit mutfak tezgahı bulunmaktadır. Duvarları ve tavanı boyalıdır. Banyo hacimde lavabo ve duş bulunmaktadır. Meskenin dış kapısı, iç kapıları, pencere ve balkon kapıları ahşap mamuldür. Taşınmazda ısıtma kalorifer ile sağlanmaktadır.
Yüzölçümü : 133 m2
İmar Durumu :Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 25/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 22/03/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 196 Ada, 30 Parsel, KARŞIYAKA Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet Takdirine konu 5 no.lu bağımsız bölüm ana taşınmazın kuzey yönünde bulunan 1267 Sokak üzerinden bakıldığında binanın zemin katında sokak tarafında, ana giriş kapısı yönünden bakıldığında binanın zemin katında ve sağ ön tarafta kalmaktadır. Kıymet Takdirine konu bağımsız bölüm, binanın zemin katında konumlu olup 1267 nolu sokağa yol cephesi bulunmaktadır. Kat irtifakına esas mimari projeye göre; hol, salon, 3 adet oda, mutfak, banyo, wc ve 1 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Onaylı Mimari projesine göre brüt 124m2 kullanım alanlıdır. Mesken özellik olarak; hol, mutfak, salon ve oda zeminleri laminant parke mamul, tavanları ve duvarları boyalıdır. Islak hacimlerin zeminleri seramik kaplamalı, duvarları fayans kaplamadır. Mutfak bölümünde ahşap mamul mutfak dolapları ve mermer mutfak tezgahı bulunmaktadır. Duvarları ve tavanı boyalıdır. Meskenin dış kapısı ahşap mamul kapılı olup demir mamul korkuluk bulunmaktadır. Meskenin iç kapıları, pencere ve balkon kapıları ahşap mamuldür. Pencerelerinde PVC mamul panjur ve demir mamul korkuluk bulunmaktadır. Taşınmazda ısıtma soba ile sağlanmaktadır.
Yüzölçümü : 124 m2
İmar Durumu :Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 105.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 25/02/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 22/03/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/493 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları tebligat yapılamayan ilgililere gazete ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.03/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR