KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Korkuteli'nde 3+1 daire icradan satılıktır

KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01138110
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : KİREMİTLİ MAH. / KORKUTELİ
Oda Sayısı : 3+1
: 140
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

KORKUTELİ MANŞET 26.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13 TLMT
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
14.05.2020 14:45
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
İCRA DAİRESİ
2019/13 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli Korkuteli İlçesi, Kiremitli Mahallesi 307 ada 3 nolu parsel, 451,34 m2 yüzölçümlü arsa üzerindeki bitişik nizam binada bulunan ikinci kat, 6 nolu bağımsız bölüm mesken vasfındadır. Belediye adresi: Kiremitli Mahallesi, 847. sokak, No: 3/6, Korkuteli/Antalya'dır. 6 nolu bağımsız bölüm 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc, antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Mesken güney, batı cepheli olup, yerinde yapılan ölçümlere göre brüt 140 m2, net 130 m2 alanlıdır. Meskenin dış kapısı ahşap, iç kapılar ahşap paneldir. Dış doğramalar ahşap mamul olup, panjurludur. Mutfak tezgahı mermer, alt ve üst dolapları MDF üzeri kaplamadır. Oda zeminleri ahşap lambri, ıslak hacimler seramik kaplıdır. Oda duvarları boyalı, ıslak hacimler fayans kaplıdır. 6 nolu bağımsız bölüm yaklaşık 21 yıllık bina içerisinde bulunmaktadır. Taşınmazın kuzeyi 847 sokağa, güneyi, batısı ve doğusu komşu parsele cephelidir. Taşınmazın 400 m güneyinde Korkuteli Belediyesi, 40 m doğusunda Mehmet Akif Ersoy Bulvarı yer almaktadır. Taşınmazın çevresinde kendi emsali binalar bulunmaktadır. Taşınmaz merkezi konumlu olup, her türlü altyapı hizmetinden faydalanmaktadır. Ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır.
Yüzölçümü : 140 m2 brüt
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/04/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 14/05/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri: KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligat yapılamayan ilgililere gazete ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.12/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR