KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Korkuteli'nde 3+1 bahçeli ev icradan satılıktır

KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981859
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : KOZAĞACI MAH. / KORKUTELİ
Oda Sayısı : 3+1
: 81
Yayınlandığı Gazeteler

KORKUTELİ GÜNDEM 17.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/161 TLMT
Muhammen Bedeli
:
89,405 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 14:20
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
İCRA DAİRESİ

2018/161 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 1294 Parsel, KOZAĞACI Mahalle/Köy, parselde arazi yapısı 2 kısımdan oluşmaktadır. Eğimin% 2-4 arasında değiştiği evin bulunduğu kısımda toprak derinliği orta profilli olup topoğrafya düzdür. Eğimin %8-10 olduğu kısımlarda toprak derinliği sığ olup taşlık bir yapıdadır. Bu kısımda topoğrafya ondüleli bir yapıdadır. Keşfin yapıldığı tarihte evin bulunduğu kısımda çeşitli meyve ağaçları ,eğimin fazla olduğu yerde ceviz ağaçları vardır.Sulama jeneratör ile çalışan su motoru ile göletten yapılmaktadır. Parsele ulaşım sağlayan yol yoktur. Bu nedenle ulaşım sorunu vardır.Ana taşınmaz üzerinde tek katlı bahçe evi amaçlı yapı ve giriş kısmında sundurma eklentisi mevcuttur. Bahçe evi amaçlı yapı; 81 m² alanlıdır. Ruhsat kaydına rastlanılmamıştır. Müstakil bahçe evi olarak kullanıldığı gözlemlenmiştir. Taşıyıcı duvarları tuğla mamul yığma binadır. 3 oda, antre, mutfak, banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Tavanı yatay kalaslar destekli bir kısmı OSB kaplama, bir kısmı tahta kaplama üzeri beton damdır. Çatısı mevcut değildir. Dış cephesi badanalı, pencerelerin bir kısmı PVC, bir kısmı ahşap mamul, dış kapısı ve iç kapılar ahşap mamuldür. İç mekanlarda oda ve antre duvarları badanalıdır. Oda tabanlarının bir kısmı ahşap taban, bir kısmı parça mermer kaplamadır. Mutfak odası duvarların bir kısmı seramik kaplama, bir kısmı sıvalı olup, granit mutfak tezgahı ve tezgah üstü ahşap mutfak dolabı mevcuttur. Banyo hacminin tabanları mermer kaplama, duvarları sıvalıdır. Binada elektrik ve su şebekesini mevcut değildir. Binanın fiziksel özellikleri dikkate alındığında 5-10 yıllık yapı olduğu düşünülmektedir. Binada işçilik kalitesinin ve kullanılan malzeme kalitesinin genelde düşük olduğu gözlemlenmiştir.
Yüzölçümü : 6.000 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 89.405,23 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/161 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligat yapılamayan ilgililere gazete ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.04/04/2019

.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR