KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Korkuteli'nde 2+1 daire icradan satılıktır

KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01138103
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : AŞAĞIPAZAR MAH. / KORKUTELİ
Oda Sayısı : 2+1
: 100
Yayınlandığı Gazeteler

KORKUTELİ MANŞET 26.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/34 TLMT
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.04.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
11.05.2020 14:20
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
İCRA DAİRESİ
2019/34 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Korkuteli İlçe, AŞAĞIPAZAR Mahalle/Köy, 1120 Ada, 13 parsel, 430m2 yüzölçümlü arsa üzerinde ayrık nizam binada yer alan İkinci kat, 6 bağımsız bölüm no'lu taşınmaz mesken vasfındadır. Belediye Adresi: Aşağıpazar Mah. 644 nolu sokak Günal Apartmanı, no:11/6 Korkuteli/Antalyadır. 6 nolu bağımsız bölümün bulunduğu bina, bodrum kat,+ zemin kat+ 2 normal kat olmak üzere toplamda 4 kattan oluşmaktadır. Bina dış cephesi sıvalı ve boyalı dış kapısı ferforje demir doğramadan yapılmıştır. 6 nolu bağımsız bölüm kapalı olduğundan tespiti dışarıdan yapılmıştır. 6 nolu bağımsız bölüm bina girişinin zemin kattan sağlandığı binada 2. katta güney, doğu ve batı cephelidir. Taşınmaz Korkuteli Tapu Sicil Müdürlüğündeki 29/09/2010 tarih ve 2010/159 sayılı ruhsatlı projesinde yapılan ölçümde brüt 100 m2, net 87 m2'dir. Projesine göre, 2 oda, 1 salon banyo, mutfak, wc, antre, 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın dış pencere doğramaları Pvc ve panjurludur. Korkuteli Kapalı Pazarına 650 m, Korkuteli Belediyesine 560 m, Korkuteli Kaymakamlığına 580 m mesafede yer almaktadır. Batısında Hacı Ethem-Şerife Kavukçu Anadolu Lisesi bulunmaktadır. Her türlü belediye hizmetinden faydalanmaktadır.
Yüzölçümü : 100 m2 brüt
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/04/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 11/05/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri: KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/34 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları tebligat yapılamayan ilgililere gazete ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur. 11/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR