KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Korkuteli'nde 2+1 daire icradan satılıktır

KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01130314
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : AŞAĞIPAZAR MAH. / KORKUTELİ
Oda Sayısı : 2+1
: 108
Yayınlandığı Gazeteler

KORKUTELİ GÜNDEM 12.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/359 TLMT
Muhammen Bedeli
:
170,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.03.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
17.04.2020 14:30
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
İCRA DAİRESİ
2019/359 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 378 Ada, 112 Parsel, AŞAĞIPAZAR Mahalle/Köy, ESKİ DEĞİRMEN Mevkii, 10 Nolu Bağımsız Bölüm Değerlemesi yapılan taşınmaz Aşağıpazar Mahallesi, Yavuz Selim Caddesi , Ahmet Yıldırım Apt. No: 48/10 adresinde kayıtlı 944,80 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde ayrık nizam binada yer almaktadır. Parseldeki bina bodrum kat + zemin kat + 2 normal kat olmak üzere 4 katlıdır. Bina girişi demir kapılıdır. Asansör yoktur. Binada toplamda 10 daire vardır. Merdivenleri mermerdir. Dışı sıvalı ve boyalıdır. Çatısı ahşap oturtma çatı üzeri kiremit döşelidir. Korkuteli Tapu Sicil Müdürlüğü arşivinde yapılan incelemede parsele 30.12.2005 tarihinde 2005 / 310 ruhsat no ile inşaat izni verildiği tespit edilmiştir. Projesine göre 10 nolu bağımsız bölüm neti 96 m2 brüt alanı 108 m2 dir. Taşınmaz kapalı olduğundan benzer daire gezilmiş mimari proje üzerinden tespiti yapılmıştır. 10 numaralı bağımsız bölüm bina girişinin zemin kattan sağlandığı binada 2. katta yer alıp kuzey, batı ve doğu cephelidir. Projesinde 2 oda 1 salon, mutfak, banyo, wc ve 1 balkon hacminden oluşmaktadır. Taşınmazın iç kısmında duvarlar sıvalı ve boyalı köşelerinde kartonpiyer vardır. Salon ve oda zeminleri laminant parke kaplamadır. Banyo-wc ıslak hacimleri seramik olup banyoda duşakabin, klozet ve ayaklı lavabo vardır. İç kapılar panel daire kapısı çeliktir. Pencere doğramaları PVC plastiktir. Mutfak dolapları MDF lam tezgah granittir.
Yüzölçümü : 108 m2 ( brüt)
İmar Durumu :Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 170.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 23/03/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 17/04/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/359 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligat yapılamayan ilgililere gazete ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.24/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR