KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Korkuteli'nde 2+1 daire icradan satılıktır

KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078939
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / KORKUTELİ
Oda Sayısı : 2+1
: 97
Yayınlandığı Gazeteler

KORKUTELİ MANŞET 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/52 TLMT
Muhammen Bedeli
:
95,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.12.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
24.01.2020 15:00
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
İCRA DAİRESİ

2018/52 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Korkuteli İlçesi, Karşıyaka Mahallesi (Eski Kargalık Köyü) Karanlıkdere Mevkii, 139 Ada 5 Parsel nolu 481 m2 alanlı Arsa vasfında kayıtlı ana taşınmaz üzerinde konumlu binanın zemin katında konumlu 2 bağımsız bölüm numaralı 2/14 arsa paylı Mesken vasfındadır. Zemin Kat 2 numaralı bağımsız bölüm meskenin bulunduğu bina, ayrık nizamda, betornarme karkas inşaat tarzında, bodrum + zemin + 2 normal kat ve çatı kattan inşa edilmiştir. Bina giriş kapısı camlı demir mamul, merdiven korkulukları demir mamul, zemini mermer kaplamalı, bina giriş holü ve kat sahanlıklarının duvarlarının yaklaşık 1 metresi mermer kaplamalı geriye kalan duvarları ve tavanı boyalıdır. Bina dış cephesi boyalı olup ahşap taşıyıcılı kiremit örtüsü çatısı bulunmaktadır. Binada asansör bulunmamaktadır. Taşınmaz hol, salon, mutfak, 2 adet oda, banyo ve wc ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın Hol ve mutfak zeminleri seramik mamul, salon ve oda zeminleri vernikli ahşap parke mamul, duvarları ve tavanları plastik boyalıdır. Banyo ve wc ıslak hacimlerin zeminleri seramik, duvarları fayans kaplamadır. Balkon bölümde zeminler seramik kaplamalı, korkuluklar boyalı demir mamuldür. Dış kapısı ahşap kapı, iç kapılar ahşap Panel kapı, pencere ve balkon kapıları ahşap mamuldür. Mutfak odasında ahsap mutfak dolabı ve mermer mamul tezgah bulunmaktadır. Meskende ısıtma soba ile sağlanmaktadır.
Yüzölçümü : 97 m2
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 95.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 23/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 24/01/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYESİ TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/52 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebligat yapılamayan ilgililere gazete ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.05/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR