KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Korkuteli'nde 2+1 daire icradan satılıktır

KORKUTELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961872
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : İMRAHOR MAH. / KORKUTELİ
Oda Sayısı : 2+1
: 82
Yayınlandığı Gazeteler

KORKUTELİ MANŞET 12.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/238 Talimat
Muhammen Bedeli
:
75,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
10.05.2019 15:00
Satış Yeri
:
KORKUTELİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
İCRA DAİRESİ

2018/238 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 185 Ada, 3 Parsel, İMRAHOR Mahalle/Köy, 9 Nolu Bağımsız Bölüm 9 nolu bağımsız bölüme (mesken) ana taşınmazın-binanın kuzey yönünde bulunan 1023 sokak üzerinden bakıldığında binanın ikinci normal katında sokağa göre arka tarafta konumludur. Kıymet Takdirine konu mesken binanın ikinci normal katında konumlu olup yol cephesi bulunmamaktadır. Kat irtifakına esas mimari projeye göre; antre, koridor, salon+mutfak, 2 adet oda, banyo, wc ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Onaylı Mimari projesine göre 82 m2 alanlıdır. Mesken özellik olarak; Antre, koridor, salon+ mutfak ve oda zeminleri şap betonlu, duvarları ve tavanları alçılıdır. Islak hacimlerin zeminleri şap betonlu, duvarları ince sıvalı, tavanları plastik kaplamalıdır. Balkon bölümde korkuluklar alüminyum mamuldür.Dış kapısı çelik mamul kapı pencere ve balkon kapıları PVC mamuldür.Mesken değerleme tarihi itibari ile inşaat halinde olup sıva altı elektrik tesisatı, temiz ve pis su borularının montajlanmış olduğu tespit edilmiştir. Eksik imalatlar; antre, koridor, salon+mutfak ve oda taban döşemeleri, mutfak dolabı ve tezgahı,tesisat vitrifiyeleri, iç hacimlere açılan kapı kasaları ve kapıları, banyo hacminde armatürler ve tüm hacimlerin boyaları bulunmamaktadır.
Yüzölçümü : 82 m2
İmar Durumu : Korkuteli Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre taşınmazın bulunduğu parsel,belediye sınırında yer almakta olup 1/1000 ölçekli 2 Ocak 2014 tarihli 14 nolu revizyon uygulama imar planı kapsamında, ''Konut '' alanlı, Ayrık nizam, 3 kat, Taks: 0,40, Hmaks: 10 m. koşulları ile yapılaşmaya müsadeli olduğu bilgisi edinilmiştir.
Kıymeti : 75.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 15/04/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 10/05/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : KORKUTELİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI TOPLANTI SALONU KORKUTELİ/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/238 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları, tebliğ yapılamayan ilgilileri gazete ilanı ve elektronik ilanının tebliğ yerine geçeceği hususu ilan olunur.22/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR