KORKUTELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Antalya/Korkuteli'nde 1+1 daire mahkemeden satılıktır

KORKUTELİ SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026427
Şehir : Antalya / Korkuteli
Semt-Mahalle : AŞAĞIPAZAR MAH. / KORKUTELİ
Oda Sayısı : 1+1
: 74
Yayınlandığı Gazeteler

KORKUTELİ MANŞET 18.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.08.2019 16:00
İkinci Satış Günü
:
27.09.2019 16:00
Satış Yeri
:
Korkuteli Belediye Toplantı salonu ,belediye başkanlık binası yanı Korkuteli/Antalya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KORKUTELİ
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Korkuteli İlçe, 419 Ada, 5 Parsel, AŞAĞIPAZAR Mahalle BİRİNCİ KAT , 5 NOLU Nolu Bağımsız Bölüm mesken.316,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde bitişik nizam binada yer almaktadır. Söz konusu bina, Zemin kat, 3 normal kattan oluşmaktadır. Bina dış cephesi sıvalı ve boyalı dış kapısı ferforje demir doğramadan yapılmıştır. Korkuteli Tapu Sicil Müdürlüğü Arşivinde yapılan araştırmalarda taşınmaza ait 10.11.2003 tarih ve 2003/138 nolu yapı ruhsatı düzenlendiği tespit edilmiştir.5 nolu bağımsız bölüm bina girişinin zemin kattan ve doğu cepheden sağlandığı binada 1. katta apartman girişine göre karşı tarafta olup batı cephelidir. Taşınmazın Korkuteli Belediyesi İmar Müdürlüğündeki ruhsatlı projesinde yapılan ölçümde alanı 74 m2 dir. 5 nolu bağımsız bölüm 1 oda, 1 salon, banyo, mutfak, wc, antre, 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Dış pencere doğramaları ahşaptır. Binada asansör yoktur.
Adresi : Aşağıpazar mahallesi Hükümet Caddesi İbrahim Tülüoğlu Apartmanı kat 1 no 3 / 5 Korkuteli Antalya
Yüzölçümü : 316 m2
Arsa Payı : 8/124
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama İmar planında bitişik nizam 4 katlı, şematik yapılaşma şartlarına sahip ticari alanda.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.Yönetim planı ve odunluk eklentili.
1. Satış Günü : 26/08/2019 günü 16:00 - 16:10 arası
2. Satış Günü : 27/09/2019 günü 16:00 - 16:10 arası
Satış Yeri : Korkuteli Belediye Toplantı salonu ,belediye başkanlık binası yanı Korkuteli/Antalya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR