ANTALYA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Konyaaltı'nda dubleks daire icradan satılıktır

ANTALYA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984376
Şehir : Antalya / Konyaaltı
Semt-Mahalle : LİMAN MAH. / LİMAN
Oda Sayısı : 5+2
: 212
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 20.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11594 ESAS
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
27.06.2019 15:15
Satış Yeri
:
DUMLUPINAR BULV. NO: 193 ESKİ ADLİYE BİNASI KAT:2 15.İCRA MÜD. ÖNÜ-KONYAALTI/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA 15. İCRA DAİRESİ
2018/11594 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya İli, Konyaaltı İlçesi, Hurma Mahallesi 6870 Ada, 8 nolu parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında zemin kat + 4 normal kat olarak inşa edilmiş,Murat İbrişim Apartmanının, 4.Katında, Kuzey /Doğu / Batı Cepheli Dubleks Bir Dairedir. Meskendir.( Dubleks Kısmı Dahil ) Brüt 255 m2 Net 212 m2 Alana Sahiptir. ( 10 nolu bağımsız bölümün alanı keşifte bulunan fen bilirkişisi tarafından yerinde ölçüm yapılarak belirlendi. )
Alt Katta : 1 Salon, 3 Oda, Mutfak, Hol, Koridor, Banyo ve WC Bölümü İle, 2 Adet Balkonu Vardır. Salon ve oda tabanları ahşap parke kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. İç kapılar amerikan panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapıları pvc doğramadır. Pencerelerde ve balkonlarda pvc panjur vardır. Hol ve koridor tabanları laminant kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Mutfak tezgahı mermerit olup, tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Doğal gaz ısıtmalı kat kaloriferi vardır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır.
Alt Kattan, Üst Kata ( Dubleks Kısmına ) Ahşap Merdivenle Çıkılmaktadır.
Üst Katta ( Dubleks Kısmında ) : 1 Salon, 2 Oda, Mutfak, Hol, Koridor, Banyo ve WC Bölümü İle, 2 Adet Teras Kısmı Vardır. Bütün hacimlerin tabanları laminant kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. İç kapılar amerikan panel kapıdır. Pencereler ve teras kapıları pvc doğramdır. Pencerelerde pvc panjur vardır. Mutfak tezgahı mermer olup, tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Doğal gaz ısıtmalı kat kaloriferi vardır. Dubleks kısmına merdiven kovasından kapı yeri açılmış, çelik kapı takılmıştır. Dubleks kısmı müstakil kullanılır duruma getirilmiştir. Elektrik ve su tesisatlıdır.
Keşif esnasında 10 nolu bağımsız bölümün Dubleks kısmında, Borçlunun Babası Eşref Aktay?ın oturmakta olduğu görüldü.
Keşif esnasında 10 nolu bağımsız bölümün alt katında, Borçlunun gelini Sevgi Aktay?ın oturmakta olduğu görüldü.
TAPUDA 967 m2 Lik /DÖRT KATLI BETONARME BİNADA ( ARSADA ) 180 / 967 Arsa Paylı Kat Mülkiyetli ( Tapu Kaydına Göre 3.Kat + Çatı Katta ) 10 nolu bağımsız bölüm ÇATI ARASI DUBLEKS MESKEN olarak tescillidir.
10 nolu bağımsız bölümün Tamamının, Borçlu, Eşref Kızı, İNCİ AKTAY adına kayıtlı olduğu görüldü.
Adresi :Liman Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No : 281 Adresindeki MURAT İBRİŞİM APARTMANININ Olduğu Yerdir.
Yüzölçümü : 967,00 m2
Arsa Payı : 180/967
İmar Durumu : Dosya İçinde Bulunan Antalya Konyaaltı Belediyesi Emlak ve istimlak Müdürlüğünün 21.11.2018 Tarih ve 2178 / E. 19221 Sayılı Cevabi Yazısında Antalya İli, Konyaaltı İlçesi, Hurma Mahallesi, 6870 Ada, 8 Nolu Parsel 1 / 1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında, Ayrık Nizam, 4 Kat, TAKS = 0.20 / KAKS = 0.80 “Konut ve Zorunlu Yol Boyu Ticaret Alanı” Olarak Planlıdır. Denilmektedir.
Parsele 15.11.1996 Tarih ve 04 / 02 Nolu Ruhsat İle İnşaat Müsaadesi Verilmiştir. Parsel Üzerine Bina Yapılmıştır.
Bu Bağımsız Bölüm:Liman Mahallesi, Atatürk Bulvarı, No : 281 Adresindeki Murat İbrişim Apartmanının olduğu yerdir. Atatürk Bulvarının ( güneyinde ) üzerinde bulunmaktadır. Bulunduğu yere belediye hizmetleri ve diğer alt yapı hizmetleri getirilmiştir. Ulaşımı kolaydır.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : ipotek dosyasından satışına gidilmiş olup, kat mülkiyetine geçildiğine dair beyan var.
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 27/06/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : DUMLUPINAR BULV. NO: 193 ESKİ ADLİYE BİNASI KAT:2 15.İCRA MÜD. ÖNÜ-KONYAALTI/ANTALYA
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11594 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/04/2019
NOT: Bu ilan, tebligat yapılmayan ilgililere tebliğ niteliğinde olup, bila tebligatlar hakkında gazete ilanıile yetinilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR