ANTALYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Konyaaltı'nda dubleks daire icradan satılıktır

ANTALYA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00937215
Şehir : Antalya / Konyaaltı
Semt-Mahalle : HURMA MAH. / LİMAN
Oda Sayısı : 3+1
: 128
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 31.01.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10529 Esas
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.03.2019 15:10
İkinci Satış Günü
:
24.04.2019 15:10
Satış Yeri
:
4. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
4. İCRA DAİRESİ

2018/10529 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Konyaaltı İlçesi, Hurma Mahallesi20091 Ada, 5 nolu parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında zemin kat + 6 normal kat olarak inşa edilmiş Pasur Sitesi B.Blok Apartmanının, 6.Katında, Güney ? Batı Cepheli Dubleks Bir Dairedir.( Dubleks Kısmı Dahil ) Brüt 154m2 Net 128m2 Alana Sahiptir.
Alt Katta : Salon + Mutfak, 3 Oda, Hol, Koridor, Banyo ve WC Bölümü İle, 1 Adet Balkonu Vardır. Salon ve oda tabanları laminant kaplıdır. Salonun duvarları desenli dekor boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Odaların duvarları saten boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır.İç kapılar panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapısı pvc doğramadır. Pencerelerde pvc panjur vardır. Hol ve koridor tabanı seramik kaplıdır. Duvarları desenli dekor boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Mutfak tezgahı mermerit olup, tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır. Alt Kattan, Üst Kata ( Dubleks Kısmına ) Ahşap Merdivenle Çıkılmaktadır. Ahşap Korkulukları Vardır.Üst Katta ( Dubleks Kısmında ) : 1 Oda, Banyo + WC Bölümü İle, Teras Kısmı Vardır. Oda tabanı laminant kaplıdır. Duvarları desenli dekor boyadır. Tavanı saten boyadır. İç kapılar panel kapıdır. Dış cephe doğramaları pvc doğramadır. Islak zeminler seramik kaplıdır.21 nolu bağımsız bölümün bulunduğu sitede çevre düzenlemesi yapılmış, açık oto parkı ve yüzme havuzu vardır.
Adresi : Sarısu Mahallesi, 153.Sokak, No : 10 Adresindeki PASUR SİTESİ B.BLOK APARTMANININ Olduğu Yerdir.
Yüzölçümü : 4.353 m2
Arsa Payı : 570/34824
İmar Durumu : Dosya İçinde Bulunan İmar Çapına Göre Antalya İli, Konyaaltı İlçesi, Hurma Mahallesi, 20091 Ada, 5 Nolu Parsel , Ayrık Nizam, E = 1.20 Emsalli, Kat Adedi Serbest ( Toplam İnşaat Alanını Geçmemek Kaydıyla ) Saçak Seviyesi Kat Adedine Göre Belirlenecektir. Parsele 13.01.2009 Tarih ve 006 Nolu Ruhsat İle İnşaat Müsaadesi Verilmiştir.Parsel Üzerine Bina Yapılmıştır.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 29/03/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 24/04/2019 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : 4. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10529 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR