ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Konyaaltı'nda 3+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892358
Şehir : Antalya / Konyaaltı
Semt-Mahalle : HURMA MAH. / LİMAN
Oda Sayısı : 3+1
: 102
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3366 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
20.02.2019 14:30
Satış Yeri
:
Antalya Adliyesi Zemin kat C Blok 5-6-7-8 nolu İcra Müd.satış odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ

2018/3366 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Konyaaltı İlçe, 8863 Ada, 5 Parsel, HURMA Mahalle/Köy, A/ZEMİN/2 Nolu Bağımsız Bölümtaşınmazın bulunduğu bina şehrin geneldekonutimar ağırlıklı bölgelerinden olan Hurma Mahallesinde, Dr. İlhami Tankut Anadolu Lisesinin yaklaşık 700 mt kadar güneyinde, Hurma Caddesi üzerinde bulunmaktadır.Hurma Mahallesinde yapılaşma tamamlanmış olup, alt yapı hizmetlerinden yol, su, elektrik, kanalizasyon mevcuttur, taşınmaza toplu ve özel ulaşım imkanlarıyla rahatlıkla ulaşılmaktadır. Yakın mesafede Okul, Park, Alışveriş merkezi gibi sosyal donatı alanları bulunmaktadır. taşınmazın bulunduğu site 3 bloklu olarak inşa edilmiş olup, konu taşınmaz arsanın kuzey batısında yer alan A blokta konumludur. Site içerisinde açık otopark bulunmakta olup, A blok Bodrum + zemin + 8 katlı yaklaşık 12-13 Yıllık binadır. aşınmaz bulunduğu A blok projesinde zemin katında yer almakta olup, kuzey,,güney,batı cephelerine istikametli konumda, çelik dış kapılı taşınmaz 3 oda, salon, mutfak, antre, banyo, 2 balkon mahallerinden oluşmakta olup, daire sıvalı, saten boyalı, kartonpiyerli, taban kaplamalar ahşap laminant parke ve seramik kaplı, ıslak hacimler seramik kaplamalı, ahşap presli panel iç kapılar, pvc pencereler, mutfak dolaplı projesinde brüt 130 m2, net 102 m2 alana sahip Mesken vasfında taşınmazdır.Ramazan Dilek adına Hisse Tam
Adresi : Hurma MahallesiHurma Caddesi Sahil Sitesi A Blok Bina No : 53A 1.Kat (Tapuda zemin kat) D.No :2 Konyaaltı/ANTALYA
Yüzölçümü : 3.303,00 m2
Arsa Payı : 4/212
İmar Durumu : Konyaaltı Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden alınan bilgiye göre taşınmazın üzerinde bulunduğu arsa1/1000 Ölçekli uygulama imar planında, ayrık nizam 4 Katlı, 0.20/0.80 Emsalli Konut ve İsteğe Bağlı Zemin Ticaret alanı imarlı arsadır.Ana taşınmaz üzerinde 29.12.2006 tarih ve 477/06 Sayılı yapı ruhsatıyla kat irtifakı kurulmuştur.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 22/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 20/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Antalya Adliyesi Zemin kat C Blok 5-6-7-8 nolu İcra Müd.satış oda sı- - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3366 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır. : İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir.06.11.2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR