ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Konyaaltı'nda 2+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942877
Şehir : Antalya / Konyaaltı
Semt-Mahalle : HURMA MAH. / LİMAN
Oda Sayısı : 2+1
: 68
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2144 Talimat
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.04.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
07.05.2019 14:20
Satış Yeri
:
ANTALYA İL ADLİYE BBİNASI ZEMİN KAT 5,6,7,8 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ

2018/2144 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Konyaaltı İlçe, 8804 Ada, 8 Parsel, HURMA Mahalle/Köy, B BLOK, 7 NOLU B.B. Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın tapu kaydı: Antalya İli, Konyaaltı İlçesi, Hurma Mahallesi, Kat İrtifakı 8804 ada, 8 No'lu parselin yüz ölçümünün 3.489,00 m2 ana taş. niteliğinin arsa B Blok Zemin katta (Bağımsız bölüm No:7) Arsa Pay/Payda : 60/3489 bağımsız bölüm niteliğinin mesken, tam hisseli olduğu görülmüştür. Parsel üzerinde kantare konutları sitesi, B bloğun zemin katında (tapu kaydına göre) bulunmaktadır. Betonarme karkas yapı tarzında inşaa edilmiştir. B Blok, bodrum kat + zemin kat + 2 normal kattan oluşmaktadır. Kuzey-Doğu cepheli bir dairedir. Mesken olarak kullanılmaktadır. Daire olarak kullanılan 7 No'lu bağımsız bölüm brüt 80 m2, net 68 m2 alana sahiptir. 7 No'lu bağımsız bölüm içerisinde salon, mutfak, 2 adet oda, hol, banyo, wc bölümleri ile 2 adet balkon mahalleri mevcuttur. İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Salon ve oda zeminlerinin tabanları laminant parke ile kaplanmıştır. Diğer mekanların taban döşemeleri seramik ile kaplıdır. Taban köşelerinde kartonpiyer vardır. Islak zeminler seramik ile kaplıdır. İç kapılar panel kapıdır. Salon ve oda duvarları saten alçı üzeri plastik boyadır. Pencere doğramaları ve balkon kapıları PVC doğrama dır. Pencereler panjurlu dur. Balkon korkulukları alüminyum doğrama dır. Pencereler PVC panjurlu dur. Mutfak tezgahı granit mermer olup tezgah altında ve üzerinde MDF lam mutfak dolapları mevcuttur. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör bulunmaktadır. Yer aldığı apartmanın çevre düzenlemesi yapılmış olup açık yüzme havuzu ve açık otoparkı bulunmaktadır. Keşif esnasında 7 no'lu bağımsız bölümün boş olduğu görülmüştür.
Arsa Payı : 60/3489
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam, 4 kat, Taks:0.20, Kaks:0.80, konut alanı olduğu belirtilmektedir. İnşaat sınıfı ve grubu 3/B.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : İpotek şerhi vardır.Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/04/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 07/05/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : ANTALYA İL ADLİYE BBİNASI ZEMİN KAT 5,6,7,8 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2144 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır. 05/02/2019 NOT : İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR