ANTALYA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya Konyaaltı'nda 1+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

ANTALYA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01008632
Şehir : Antalya / Konyaaltı
Semt-Mahalle : HURMA MAH. / LİMAN
Oda Sayısı : 1+1
: 45
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 02.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/12621 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.07.2019 14:25
İkinci Satış Günü
:
29.07.2019 14:25
Satış Yeri
:
ANTALYA ADALET SARAYI EK HİZMET BİNASI A BLOK 2. KAT 15. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MURATPAŞA/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
15. İCRA DAİRESİ

2013/12621 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Konyaaltı İlçe, 8780 Ada, 8 Parsel, HURMA Mahalle/Köy, A - 1 Nolu Bağımsız Bölüm Antalya İli, Konyaaltı İlçesi, Hurma Mahallesi 8780 Ada, 8 nolu parsel üzerinde, betonarme karkas yapı tarzında, zemin kat + 4 normal kat olarak inşa edilmiş Cennet Concept House Sitesi A.Blok Apartmanının, Zemin Katında ( Giriş Katında ) Kuzey - Doğu - Batı Cepheli Bir Dairedir. Meskendir. 45 m2 alana sahiptir. ( 1 nolu bağımsız bölümün alanı ilgili belediyesindeki ''Konyaaltı Belediyesindeki'' Ruhsata Esas Mimari Projeden Alındı. ) İçinde:Hol, Salon + Mutfak, 1 Oda Banyo + WC Bölümü İle, Teras Kısmı Vardır. İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Bütün hacimlerin tabanları seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları saten boyadır. İç kapılar panel kapıdır. Dış cephe doğramaları renkli pvc doğramadır. Pencerelerde renkli pvc panjur vardır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı ve dolapları özel imalattır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır.
Keşif esnasında 1 nolu bağımsız bölümde kiracı olduğu anlaşıldı. 1 nolu bağımsız bölümün bulunduğu sitede çevre düzenlemesi yapılmış olup, yüzme havuzu vardır. Tapuda 2086 m2 Lik Arsada 33 / 2086 Arsa Paylı Kat İrtifaklı ( Tapu Kaydına Göre A.Blokta 1.Bodrum Katta ) 1 nolu bağımsız bölüm MESKEN olarak tescillidir.
Adresi : Hurma Mah. 258 Sk. No : 4 Cennet Consept House Sitesi A Blok Daire No : 1 Konyaaltı/Antalya
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/07/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 29/07/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : ANTALYA ADALET SARAYI EK HİZMET BİNASI A BLOK 2.KAT 15.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ Muratpaşa/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Konyaaltı İlçe, 8780 Ada, 8 Parsel, HURMA Mahalle/Köy, A - 2 Nolu Bağımsız Bölüm Antalya İli, Konyaaltı İlçesi, Hurma Mahallesi 8780 Ada, 8 nolu parsel üzerinde, betonarme karkas yapı tarzında, zemin kat + 4 normal kat olarak inşa edilmiş Cennet Concept House Sitesi A.Blok Apartmanının, Zemin Katında ( Giriş Katında ) Kuzey Batı Cepheli Bir Dairedir. Meskendir. 52 m2 alana sahiptir. ( 2 nolu bağımsız bölümün alanı ilgili belediyesindeki ''Konyaaltı Belediyesindeki'' Ruhsata Esas Mimari Projeden Alındı. ) İçinde:Hol, Salon + Mutfak, 1 Oda Banyo + WC Bölümü İle, Teras Kısmı Vardır. İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Bütün hacimlerin tabanları seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları saten boyadır. İç kapılar panel kapıdır. Dış cephe doğramaları renkli pvc doğramadır. Pencerelerde renkli pvc panjur vardır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Mutfak tezgahı ve dolapları özel imalattır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır.
Keşif esnasında 2 nolu bağımsız bölümde, Elvida Mamedovanın kiracı olarak oturmakta olduğu görüldü. 2 nolu bağımsız bölümün bulunduğu sitede çevre düzenlemesi yapılmış olup, yüzme havuzu vardır. Tapuda 2086 m2 Lik Arsada 37 / 2086 Arsa Paylı Kat İrtifaklı ( Tapu Kaydına Göre A.Blokta 1.Bodrum Katta ) 2 nolu bağımsız bölüm MESKEN olarak tescillidir.
Adresi : Hurma Mah. 258 Sk. No : 4 Cennet Consept House Sitesi A Blok Daire No : 2 Konyaaltı/Antalya
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/07/2019 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 29/07/2019 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : ANTALYA ADALET SARAYI EK HİZMET BİNASI A BLOK 2. KAT 15. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MURATPAŞA/ANTALYA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/12621 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/05/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR