ANTALYA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya Konyaaltı'nda 1+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063654
Şehir : Antalya / Konyaaltı
Semt-Mahalle : HURMA MAH. / LİMAN
Oda Sayısı : 1+1
: 50
Bina Yaşı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8015 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 15:00
Satış Yeri
:
10. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
10. İCRA DAİRESİ
2019/8015 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Antalya İl, Konyaaltı İlçe, 8804 Ada, 9 Parsel, HURMA Mahalle/Köy, C BLOK 1.KAT 9 Nolu Bağımsız Bölümde kain mesken cinsi taşınmaz
Adresi : Hurma Mahallesi, 252. Sokak, Sultan Konakları Sitesi, No: 70, C Blok, Kat 2, Daire No: 9 Konyaaltı / ANTALYA
Özellikleri : Ana bina olarak C Blok bodrum kat + zemin kat + 4 katlı betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiştir. apartmanın giriş kapısı alüminyum profil, merdiven ve sahanlık kaplamaları renkli mermer, merdiven korkuluğu alüminyum profildir. Apartmanın asansörü vardır. Yapı yaklaşık olarak 3 yıllıktır. C Blok 9 nolu bağımsız bölüm kuzey - doğu cepheli bir meskendir. İlgili belediyesindeki mimari projeye göre bürüt 50,00 M2, net 41,50 M2 yüzölçümlüdür. C Blok 9 nolu bağımsız 1+1 özellikli bir dairedir. Salon, salonda açık mutfak, ebeveyn yatak odası, banyo, antre ve bir adet balkon mahalleri bulunmaktadır. Salon, antre ve odanın döşeme kaplaması laminat parke, diğer mahallerin döşeme kaplaması seramiktir. Duvar ve tavan kaplamaları alçı sıva üzeri plastik badanadır. Islak zemin duvar kaplamaları tavana kadar seramik kaplamadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik, iç kapı kasa ve kanatları lake kaplı ahşap presdir. Pencere doğraması PVC olup, çift camlı ve panjurludur.
Mutfak tezgâhı doğal granit, alt ve üst dolapları hazır yapımdır. Banyoda duşa kabin bulunmaktadır. Dairenin ısıtması klima sistemi ile yapılmaktadır. C blok 9 nolu bağımsız bölümün kapalı olması sebebi ile çilingir vasıtasıyla açılarak kıymet taktiri yapılmıştır.
Yüzölçümü : 3.121,00 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : inşaat tarzı ayrık nizam, kat âdeti dört ( 4 ),TAKS 0,20, KAKS: 0,80, taban alanı 624,20 M2, toplam inşaat alanı 2496,80 M2 olup, konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : 10. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8015 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR