ANTALYA 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

Antalya/Konyaaltı'nda 1+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01032666
Şehir : Antalya / Konyaaltı
Semt-Mahalle : HURMA MAH. / LİMAN
Oda Sayısı : 1+1
: 51
Yayınlandığı Gazeteler

ANTALYA GÜNDEM 31.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/15 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
65,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.09.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
17.10.2019 15:00
Satış Yeri
:
ANTALYA 5 SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/15 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu 8863 Ada 5 nolu parsel C blok bodrum kat 1 nolu bağımsız bölüm, Antalya ili Konyaaltı İlçesi Hurma Mahallesinde kaim olup, 51,00 M2 yüzölçüme sahiptir, site içerisinde bulunmaktadır, 8 katlı binanın bodrum katında yer almaktadır, bina giriş kuzey cepheden demir doğrama dış kapıdan sağlanmaktadır, binanın dış sıvası üzeri akrilik esaslı dış cephe boyası ile boyalıdır, binadan asansör bulunmaktadır, 1 oda, 1 salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve terastan oluşmaktadır, oda zeminleri PVC kaplamadır, ıslak hacimleri seramiktir, pencere doğramaları ahşaptır, bakımsız dairedir. altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır,
Adresi : Hurma Mah. Hurma Caddesi Sahil Sitesi C Blok No: 53 C/1
Konyaaltı /Antalya
Yüzölçümü : 3.303,00 M2 Arsa Payı : 51,00 m2
İmar Durumu : Yok , İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Uygulama imar planında ayrık nizam 4 katlı TAKS. 0,20 KAKS 0,80 yapılaşma koşullarına sahiptir, Konut ve İsteğe bağlı yolu boyu zemin kat Ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 65.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcuttur
1. Satış Günü : 19/09/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 17/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : ANTALYA 5 SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi (%05,69) , KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/15 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR