ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Konyaaltı'nda 1+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00920121
Şehir : Antalya / Konyaaltı
Semt-Mahalle : ARAPSUYU MAH. / ARAPSUYU
Oda Sayısı : 1+1
: 32
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 27.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2243 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.02.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
19.03.2019 14:20
Satış Yeri
:
ANTALYA İL ADLİYE BİNASI ZEMİN KAT 5,6,7,8 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ

2017/2243 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Konyaaltı İlçe, 5336 Ada, 11 Parsel, ARAPSUYU Mahalle/Köy, A BLOK, 2 Nolu Bağımsız Bölüm TAŞINMAZIN ADRESİ: Gürsu Mahallesi310. SokakTrio Ctiy A blok Daire 2 Konyaltı/ANTALYATAPU KAYDI: Dosya İçerisinde bulunantapu kaydına Antalya İli KonyaltıİlçesiArapsuyuMahallesi5336 ada 11 parsel A blokBodrum kat 2 no lu bağımsızbölümün 1/1 tam hissesiborçluyaait olduğu anlaşılmaktadır. Taşınmazın üzerinde A,B,C isimli 3 blok bulunmaktadır.Ablok isimlibina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup,Bodrum kat +zemin +1. normal kattan oluşmaktadır.Sözkonusu taşınmazın güney tarafındanyol geçmektedir. Binanın bulunduğuarsanınbahçe çevre duvarının yapılmış olduğu,bahçe giriş kapılarının demirden olduğu, bahçesinin kısmen karo mozaik hazır plak ile kaplı olduğu, yürüyüşyollarının olduğu, bahçe peyzajının yapılmış olduğu yüzme havuzunun olduğu, açık otoparkının olduğu gözlenmiştir. Binanın dışı sıvalı ve boyalı, çatısıteras çatıdır. Binanın dış kapısı camlı alimünyum doğramaBinanın girişi Bodrum katta (yol seviyesinde), merdivenler mermer kaplama ve korkulukları alimünyum doğramadır.Binanın bahçesi bakımlı vaziyette, bahçede çoçuk oyun parkı, bulunmaktadır.Binaelektrik, su tesisatlı ve asansörsüzdür.Bina için17/03/2006 tarihindeyönetim planının beyan edildiği, kat irtifakının kurulduğu inşaat ruhsatı alındığı, dosya içerisindeki belgelerden anlaşılmaktadır.Bina 10 yıllıktır. 2 nolu bağımsız bölümsitedekiA blok isimli binanın Bodrum katındamesken nitelikli mahallinde yol bahçe seviyesinde doğu batı cephelidir. Meskenin girişi batı tarafında bahçeden girilmektedir. Havuz tarafından da girilmektedir.Mesken giriş de bir oda, bir koridorve koridorda mutfak ve bir salon ve wc banyo ile havuz tarafında terastan oluşmaktadır. Yerler seremik kaplama banyo wc duvarları fayans kaplamadır. Kapı ve pencereler pvc doğramadır. Banyo wc kapısı panel kapıdır. Mutka tezgahı kompozit malzeme olup altında ve üstünde dolap bulunmaktadır.Mesken net 32 m2 büyüklüğünde olup borçlu tarafın kullanıldığı, 2-3 yıldır gelen giden olmadığı komşuları tarafından beyan edilmiştir. Banyoda duşa kabin bulunmaktadır.Meskenin içduvarları sıvalıveboyalıdır. Tavan sıvalı veboyalıdır. Islak hacimler hariç diğer mekanların tavan duvar birleşim yerlerinde kartonpiyer, lamba göbeklerinde süsleme bulunmaktadır
Arsa Payı : 10/590
İmar Durumu : Antalya İli KonyaltıİlçesiArapsuyuMahallesi5336 ada 11 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında0.25/0,50 emsalli ayrık nizam max 2 katlı olupkonut ve isteğe bağlı yolboyu Ticaretalanı planlıdır.
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın tapu kaydında İstanbul Anadolu 14.Aile Mahkemesinin 14/03/2014 Tarih,2013/982 Es.sayılı İhtiyati Tedbir şerhi vardır.(Cebri icra yolu ile satışa engel olmadığı Mahkeme kararı ile bildirilmiştir.) Muhtelif kurum haciz şerhleri vardır.Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/02/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 19/03/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : ANTALYA İL ADLİYE BİNASI ZEMİN KAT 5,6,7,8 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2243 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır. 23/12/2018 NOT : İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR