ANTALYA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya Kepez'de Düden Akpınar Villalarında 147 m² Tripleks daire icradan satılıktır

ANTALYA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048242
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : AYANOĞLU MAH. / VARSAK
Oda Sayısı : 5+1
: 147
Banyo Sayısı : 2
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/12010 ESAS
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
25.11.2019 15:00
Satış Yeri
:
ANTALYA ADALET SARAYI EK HİZMET BİNASI A BLOK KAT:215.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MURATPAŞA/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
15. İCRA DAİRESİ
2017/12010 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Kepez İlçe, 272 Ada, 1 Parsel, AYANOĞLU Mahalle/Köy, S/BODRUM/1 Nolu Bağımsız Bölüm Antalya İli, Kepez İlçesi, Varsak Mahallesi, 272 Ada, 1 nolu parsel üzerinde, betonarme karkas yapı tarzında, zemin kat + 1.kat + çatı katlı olarak inşa edilmiş, Düden Akpınar Villaları S.Blok Apartmanında, Kuzey Güney Batı Cepheli Tripleks Bir Dairedir. Meskendir. Zemin Kat + 1.Kat + Çatı Katı Dahil Brüt 178m 2 Net 147 m2 alana sahiptir.( 1 nolu bağımsız bölümün alanı ilgili belediyesindeki ?Kepez Belediyesindeki? 30.01.2002 Tarih ve 02 / 42 Nolu Genel İskan Belgesinden Alındı. ) 1 nolu bağımsız bölümün bütün katlarına bağımsız bölümün içinden beton merdivenle inilip, çıkılmaktadır. Merdivenin rıht ve basamakları siyah granit mermer kaplıdır.
ZEMİN KATTA ( GİRİŞ KATTA ):Hol, 1 Salon, Mutfak ve WC bölümü ile, 1 adet balkonu vardır.Salon tabanı laminant kaplıdır. Duvarları desenli dekor boyadır. Tavanlarında kartonpiyer ve spot ışıklandırma vardır. İç kapılar lake boyalı ahşap doğramadır. Pencereler ve balkon kapısı pvc doğramadır. Pencerelerde pvc panjur vardır. Hol ve mutfak tabanı özel mermer kaplıdır. Duvarları desenli dekor boyadır. Tavanlarında kartonpiyer ve spot ışıklandırma vardır. Mutfak tezgahı ve dolapları özel imalattır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Zemin kattan giriş kapısı çelik kapıdır. Elektrik ve su tesisatlıdır.
1.KATTA: Hol, 3 Oda, Banyo + WC bölümü ile, 2 adet balkonu vardır. Oda tabanları laminant kaplıdır. Duvarları desenli dekor boyadır. Tavanlarında kartonpiyer ve spot ışıklandırma vardır. Hol tabanı özel mermer kaplıdır. Duvarları desenli dekor boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer ve spot ışıklandırma vardır. İç kapılar lake boyalı ahşap doğramadır. Pencereler ve balkon kapıları pvc doğramadır. Pencerelerde pvc panjur vardır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Elektrik ve su tesisatlıdır.
ÇATI KATTA:Hol, 2 Oda, Banyo + WC, Hamam ve Teras kısmı vardır. Oda tabanları laminant kaplıdır.Duvarları desenli dekor boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer ve spot ışıklandırma vardır. Hol tabanı özel mermer kaplıdır. Duvarları desenli dekor boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer ve spot ışıklandırma vardır.İç kapılar lake boyalı ahşap doğramadır. Pencereler ve teras kapısı pvc doğramadır.Pencerelerde pvc panjur vardır. Terasın üzeri kaplı olup, etrafı açıktır. Elektrik ve su tesisatlıdır.
Keşif esnasında 1 nolu bağımsız bölümde kiracı olduğu anlaşıldı. TAPUDA 8983m2 Lik Arsada 2 / 80 Arsa Paylı Kat İrtifaklı ( Tapu Kaydına Göre S.Blokta Bodrum Katta ) 1 nolu bağımsız bölüm TRİPLEKS MESKEN olarak tescillidir.
1 nolu bağımsız bölümün Tamamının, Borçlu adına kayıtlı olduğu görüldü.
Tapu Kaydının Şerh ve Beyanlar Bölümünde:Antalya 1.Aile Mahkemesinin 24.02.2015 Tarih ? 2014 / 900 Esas Sayılı Mahkeme Müzekkeresi Sayılı Yazıları İle İhtiyati Tedbir Şerhi Vardır.
Kıymet takdirine konu teşkil eden Antalya İli, Kepez İlçesi, Varsak Mahallesi, 272 Ada, 1 nolu parsel 1 nolu bağımsız bölümün, bulunduğu mevkii, konumu, imar durumu, vasıfları, Tripleks Mesken Olması( Hali Hazırdaki Durumu İle Birlikte ) alım satım rayiçleri dikkate alındığında Değeri ( 2 / 80 Arsa Payı Dahil ) 600.000,00 ( AltıYüzBinTürkLirası ) dır.
Adresi : Ayanoğlu Mahallesi, Tansu Çiller Caddesi, No : 153 / A Adresindeki Düden Akpınar Villaları S.Blok Apartmanının olduğu yerdir.
Yüzölçümü : 8.983 m2
Arsa Payı : 2/80
İmar Durumu : Dosya İçinde Bulunan Antalya Kepez Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğünün 07.11.2017 Tarih ve 4793 / E.30178 sayılı cevabi yazısında ; Antalya İli, Kepez İlçesi, Varsak Mahallesi 272 Ada, 1 nolu parsel, 1 / 1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında, Ayrık Nizam, 5 Katlı, E = 0.75 Emsalli İsteğe Bağlı Ticaret Yapılaşmalı Konut Alanı Olarak Planlıdır. Denilmektedir.
Parsele 08.03.1993 Tarih ve 20 / 11 Nolu Ruhsat İle İnşaat Müsaadesi Verilmiştir. Parsel Üzerine Bina Yapılmıştır.
Ayrıca 30.09.1998 Tarih ve 33 / 04 Nolu Tadilat Ruhsatı Alınmıştır.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :İpotek dosyasından satışa çıkmış olup, hacizler ve tedbir mevcuttur.(İlgili mahkemeden satışa engel olmadığına dair yazı mevcuttur)
1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 25/11/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : ANTALYA ADALET SARAYI EK HİZMET BİNASI A BLOK KAT:215.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MURATPAŞA/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12010 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/09/2019
NOT: Bu ilan, tebligat yapılmayan ilgililere tebliğ niteliğinde olup, bila iadetebligatlar hakkında uyap elektronik ilan ile yetinilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR