ANTALYA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANTALYA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00995848
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / YENİEMEK
Oda Sayısı : 4+1
: 148
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 15.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1661 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.07.2019 14:00
Satış Yeri
:
ANTALYA ADALET SARAYI EK HİZMET BİNASI 2. KAT 15. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MURATPAŞA/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
15. İCRA DAİRESİ

2019/1661 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Kepez İlçe, 2116 Ada, 3 Parsel, YENİ Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa Konu 3 Nolu Bağımsız Bölüm:Antalya İli, Kepez İlçesi, Yeni Mahalle 2116 Ada, 3 nolu parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında zemin kat + 3 normal kat + çatı kat olarak inşa edilmiş, Köse Apartmanının, 1.Kat + 2.Katında, Kuzey - Batı Cepheli Dubleks Bir Dairedir. Meskendir. ( Dubleks Kısmı Dahil ) 74 m2 + 74 m2 = Toplam 148 m2 Alana Sahiptir.
1.Katta : Hol, 1 Salon, 1 Oda, Mutfak ve WC Bölümü İle, 1 Adet Balkonu vardır. İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Salon ve oda tabanı ahşap döşeme kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Kapı ve pencere doğramaları ahşap doğramadır. WC kapısı pvc doğramadır. Pencerelerde ve balkonda pvc panjur vardır. Hol tabanı seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Mutfak tezgahı mermerit olup, tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı ahşap kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör yoktur. Elektrik ve su tesisatlıdır. 1.Kattan, 2.Kata ( Dubleks Kısmına ) Beton Merdivenle Çıkılmaktadır. Merdivenin Rıht ve Basamakları Mermer Kaplıdır. Demir Korkulukları Vardır.
2.Katta ( Dubleks Kısmında ) : Hol, 3 Oda, Banyo + WC Bölümü İle, 1 Adet Balkonu Vardır. Salon ve oda tabanları ahşap döşeme kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Kapı ve pencere doğramaları ahşap doğramadır. Pencerelerde ve balkonda pvc panjur vardır. Hol tabanı seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Banyo kapısı pvc doğramdır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Elektrik ve su tesisatlıdır. Keşif esnasında 3 nolu bağımsız bölümün boş olduğu görüldü.
TAPUDA 375 m2 Lik ARSADA 80 / 375 Arsa Paylı Kat İrtifaklı ( Tapu Kaydına Göre Zemin Katta ) 3 nolu bağımsız bölüm DUBLEKS MESKEN olarak tescillidir.
Adresi : Yeni Mahalle, 2442.Sokak,Köse Apt. No : 68 Daire : 3 Kepez / Antalya
Yüzölçümü : 378,48 m2
Arsa Payı : 80/375
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 22/07/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : ANTALYA ADALET SARAYI EK HİZMET BİNASI 2. KAT 15. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MURATPAŞA/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1661 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/05/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR