ANTALYA 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANTALYA 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00965325
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : YENİ EMEK MAH. / YENİEMEK
Oda Sayısı : 4+1
: 89
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 18.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/309 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
4. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet SarayıMURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
4. İCRA DAİRESİ

2017/309 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Kepez İlçe, 5708 Ada, 8 Parsel, YENİEMEK Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm 7 Nolu Bağımsız Bölüm:Antalya İli, Kepez İlçesi, Yeni Emek Mahallesi 5708 Ada, 8 nolu parsel üzerinde, betonarme karkas yapı tarzında, zemin kat + 2 normal kat olarak inşa edilmiş, Erol Apartmanının, 2.Katında, Güney ? Doğu Cepheli Dubleks Bir Dairedir. Meskendir. ( Dubleks Kısmı Dahil ) 74m2 + 15m2 = 89 m2 alana sahiptir. ( 7 nolu bağımsız bölümün alanı ilgili belediyesindeki ?Kepez Belediyesindeki? Ruhsata Esas Mimari Projeden Alındı. )
Alt Katta:1 Salon, 2 Oda, Mutfak, Hol, Koridor, Banyo ve WC bölümü ile, 1 adet balkonu vardır.Alt katın İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Salon ve oda tabanları laminant kaplıdır. Duvarları desenli dekor boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. İç kapılar panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapısı pvc doğramadır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Hol ve koridor tabanı seramik kaplıdır. Duvarları desenli dekor boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Mutfak tezgahı granit mermer olup, tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör yoktur. Elektrik ve su tesisatlıdır. Alt Kattan, ( Üst Kata ) Dubleks Kısmına, Beton Merdivenle Çıkılmaktadır. Merdivenin Rıht ve Basamakları Mermer Kaplıdır. Üst Katta ( Dubleks Kısmında ):Hol, 2 Oda, Mutfak, Banyo + WC bölümü ile, balkon şeklinde teras kısmı vardır. Üst katın iç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Oda tabanları laminant kaplıdır. Duvarları desenli dekor boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. İç kapılar panel kapıdır. Pencereler ve teras kapısı pvc doğramadır. Hol tabanı seramik kaplıdır. Duvarları desenli dekor boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Mutfak tezgahı granit mermer olup, tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır.
Adresi : Yeni Emek Mahallesi, 2585.Sokak, No : 15 Adresindeki EROL APARTMANININ Olduğu Yerdir.
Yüzölçümü : 596 m2
Arsa Payı : 85/596
İmar Durumu : Dosya İçinde Bulunan Antalya Kepez Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğünün 18.01.2017 Tarih ve 222 / E.1491 sayılı cevabi yazısında ; Antalya İli, Kepez İlçesi, Yeni Emek Mahallesi, 5708 Ada, 8 nolu parsel, 1 / 1000 Ölçekli Uygulama Revizyon İmar Planında, Ayrık Nizam, TAKS = 0.27 / KAKS = 0.54 Emsalli 2 Katlı Olarak Planlanmıştır. Denilmektedir. Parsele 19.07.2013 Tarih ve 1167 Nolu Ruhsat İle İnşaat Müsaadesi Verilmiştir. Parsel Üzerine Bina Yapılmıştır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 26/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri: 4. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/309 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR