ANTALYA 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

Antalya/Kepez'de 3+1 kargir ev mahkemeden satılıktır

ANTALYA 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00929599
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : YENİ DOĞAN MAH. / AHATLI
Oda Sayısı : 3+1
: 138
Yayınlandığı Gazeteler

ANTALYA GÜNDEM 16.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12 Satış
Muhammen Bedeli
:
493,300 TL
Birinci Satış Günü
:
07.03.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
02.04.2019 15:00
Satış Yeri
:
ANTALYA 5 SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/12 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu 7057 Ada 4 nolu parsel Antalya ili Kepez İlçesi Yenidoğan Mahallesinde kaim olup, taşınmaz içerisinde 138,00 M2 yüzölçüme sahip tek katlı yığma yapı kargir tarzda gecekondu tipinde inşaat edilmiş ev bulunmaktadır, ev 3 odamutfak, tuvalet ve antreden oluşmaktadır, Yapının iç ve dış duvarları sıvalı, boyalı olup elektirik ve su tesisatı mevcuttur, oda zeminleri marley, ıslak hacizler seramik kaplıdır, mutfakta tezgah alt ve üst dolaplar mevcuttur,. Dış kapısı cam bölmeli demir kapı, iç kapılar ahşap prestir, dış doğramalar ahşap mamul olup demir parmaklıklıdır, tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır, ayrıca taşınmaz içerisinde 1 Adet hurma, 2 Adet Selvi, 1 Adet Zeytin, 1 Adet Nar, 1 Adet Portakal ve 2 adet Yenidünya ağacı bulunmaktadır.
Adresi : Yenidoğan Mahallesi 3072 Sokak no:56 Kepez/ANTALYA
Yüzölçümü : 255,00 M2 Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında ayrık nizam,0,60 emsalli 3
katlı, konut alanı içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 493.300,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcuttur
1. Satış Günü : 07/03/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 02/04/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : ANTALYA 5 SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi (%005,69) , KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/01/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR