ANTALYA 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

Antalya/Kepez'de 3+1 daire mahkemeden satılıktır

ANTALYA 5. SULH HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115089
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : ÖZGÜRLÜK MAH. / DOKUMA
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Yayınlandığı Gazeteler

ANTALYA GÜNDEM 13.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/22 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
09.04.2020 15:00
Satış Yeri
:
Antalya 5 Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
5. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/22 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışa Konu 1345 Ada 9 parsel 5 nolu bağımsız bölüm Antalya ili Kepez İlçesi Özgürlük Mahallesi Mitatpaşa Caddesi Mülazımoğulları Apt.No: 97/3 Kepez adresinde 2 nci katta bulunan 3 nolu meskendir, 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, WC, antre, hol, ve 2 adet balkondan ibaret olup, 110 M2 yüzölçüme sahiptir, güney-doğu cepheli oda zeminleri marley, ıslak hacimler seramik kaplıdır, dış doğramaları ahşap mamül, iç kapıları ahşap prestir, dış kapısı çelik kapı, duvarlar saten alçı üzeri plastik boyalıdır, mutfak tezgahı mermer, alt ve üst dolaplar ahşaptır, cadde üstünde yer almakta olup, bakıma ihtiyacı bulunmaktadır.tüm altyapı hizmetlerinden faydalanmaktadır,
Adresi : Özgürlük Mah. Mitatpaşa Caddesi Mülazımoğulları Apt, No:97/3-KEPEZ
Yüzölçümü : 110,00 m2 Arsa Payı : 4/56
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli uygulama imar planında ikiz nizam. 7 katlı, 15 metre inşaat derinliğine sahip, isteğe bağlı ticaret yapma hakkına sahip konut alanında bulunmaktadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcuttur
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 09/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Antalya 5 Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi (5,69), KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/22 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR