ANTALYA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153091
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : VARSAK ESENTEPE MAH. / VARSAK
Oda Sayısı : 3+1
: 93
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/21 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2020 11:30
İkinci Satış Günü
:
10.06.2020 11:30
Satış Yeri
:
Antalya Adliyesi Ek Hizmet Binası İhale Satış Odası(225 Nolu Oda) Meltem Mah. Muratpaşa/Antalya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ

2020/21 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Kepez İlçesi, Varsak Mahallesi, 1722 Ada, 4 Parsel, 2. Kat 6 numaralı bağımsız bölüm mesken cinsi taşınmazın borçluya ait tam hissesi cebri icra yolu ile satılacaktır. Satışa esas olmak üzere, söz konusu taşınmaz betonarme karkas yapı sınıfındaki Zemin+2 katlı asansörsüz binanın 2.katındadır.Bulunduğu katta 2 bağımsız bölüm vardır.Bulunduğu binanın bina giriş kapısı demir profil kapıdır.Binanın giriş zemini mermer kaplamadır.Taşınmaz brüt:93m2 ve net:85m2 alanlı olup, daire giriş kapısı çelik kapıdır.Onaylı Ruhsatlı Mimari Projesinde;meskenin 3 oda 1 salon,antre,1 adet banyo+wc,1 wc,1 mutfak ve 1 balkon mahalleri vardır.Söz konusu meskenin iç kapı kasa ve kanatları ahşap panel kapıdır.Balkon kapıları,pencereleri Pvc doğramadır.Salon ve odaların zeminleri laminant parke kaplıdır.Mutfak hol ve ıslak hacizmlerin(duvarları dahil) seramik kaplıdır.Duvarlar ve tavan kısımları alçı üzeri saten boya ile badanalı,tavan köşeleri alçı kartonpiyer ile çevrilidir.Mutfak tezgahı mermer olup tezgahın altında ve üstünde Mdf mobilya mutfak dolapları vardır.Elektrik ve su tesisatlıdır.
Adresi : Varsak Mahallesi 2053 Sokak No:8 Ömer Halis Apartmanı 2.Kat 6 Numaralı Daire Kepez / Antalya
Yüzölçümü : 582,00 m2 (ana taşınmaz yüzölçümü)
Arsa Payı : 109/582
İmar Durumu :Antalya İli, Kepez İlçesi, Varsak Mahallesi, 1722 ada, 4 parsel taşınmaza ilişkin imar durumu 1/1000 ölçekli uygulama imar planında; ön bahçe mesafesi:5,00 m, Kat adedi: Max=5 Kat, ayrık nizam, Taks:0,40, Emsal:0,75, Subasman Kotu:0,50 m olup, konut alanında kalmaktadır. Taşınmaza inşaat ruhsatı:01.07.2016 tarih ve 745 sayılı yazı ile verilmiştir.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrasının Ş Bendi Gereğince İstisna
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 11:30 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 10/06/2020 günü 11:30 - 11:40 arası
Satış Yeri : Antalya Adliyesi Ek Hizmet Binası İhale Satış Odası(225 Nolu Oda) Meltem Mah. Muratpaşa/Antalya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/21 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR