ANTALYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090530
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : DURALİLER MAH. / DURALİLER
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Yayınlandığı Gazeteler

ANTALYA HİLAL 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7010 ESAS
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.02.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
12.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
ANTALYA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI (ESKİ ANTALYA ADLİYESİ) ANTAÇ KAFE İÇİ MURATPAŞA/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
12. İCRA DAİRESİ
2018/7010 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Özellikleri :ANTALYA İL, KEPEZ İLÇE, 27815 ADA, 1 PARSEL, DURALİLER MAHALLE/KÖY, B BLOK 2+1 BODRUM KAT 2 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM, Antalya ili, Kepez İlçesi, Duraliler Mahallesi sınırları içerisinde, Hürriyet Caddesi üzerinde, Çakırlar yolu istikametinde, Uncalı Kent Mezarlığından sonra, Batı çevre yolu kavşağı ile Konyaaltı Bulvar kavşağı arasında sağa, Duraliler caddesine girilip kanal yolu hizasında kuzey istikametinde yaklaşık 750 m devam edildiğinde, sol kol üzerinde, 4582 nolu sokak cepheli, 21 dış kapı numaralı Zirve Sitesi B blokta yer almaktadır. Bölgeye ulaşım güney cephesindeki ana arter özelliğinde olan Hürriyet Caddesi ve bağlantılı ana arterler üzerinden sağlanmakta olup merkeze ve sosyal donatı alanlarına orta mesafededir. Taşınmazın yakın çevresinde benzer donanımlı 7-8 katlı yapılar, konut fonksiyonlu tekil ve site tarzı yapılar karma halde bulunmaktadır. Bölgenin belediye hizmetlerinden istifadesi tam olup alt yapı ve ulaşım sorunu bulunmamaktadır.

ANA TAŞINMAZ ÖZELLİKLERİ:Zirve sitesi, 4.884,06 m2 yüz ölçümlü arsa üzerinde, A B ve C bloklar olmak üzere toplam 3 bloktan oluşmaktadır.Site etrafı duvarlarla çevrili olup bahçe düzenlemesi yapılmıştır. Ve yüzme havuzu, çocuk parkı, açık otoparkı bulunmaktadır.B blok sitenin batı cephesinde konumludur. B blok, ayrık nizamda, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup projesine göre 2 bodrum+zemin+5 normal kattan oluşmaktadır.Antalya belediyelerinde uygulanan 2,50 m su basma kotu gereği bina mahallinde 1 bodrum + zemin kat + 6 kattan oluşmaktadır.Bu nedenle mahallinde bodrum + zemin katta yer alan 2 b.b. nolu taşınmaz tapu kaydı ve projesinde 2+1. Bodrum katta meşke, diğer her katta 4 adet mesken olmak üzere toplam 28 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.Asansörü mevcut binada taşınmaz girişi binanın kuzey cephesinden sağlanmaktadır.Binanın dış cephesi sıva üzeri dış cephe boyalı olup giriş kapısı demir doğrama, sahanlık ve merdiven zeminleri mermer kaplamadır.Bina bakımlı olup malzeme-işçilik kalitesi orta düzeydedir

BAĞIMSIZ BÖLÜM ÖZELLİKLERİ: 2+1.Bodrum katta (2,50 m su basman kotu gereği mahallinde bodrum + zemin katta yer alan) 7600/488406 arsa paylı güney doğu cepheli depolu mesken vasıflı taşınmazın kullanım alanı projesine ve yapı kullanıma izin belgesine göre brüt 135 m2 (bodrum kat: 68 m2 + giriş kat: 67 m2) kullanım alanına sahiptir. (belediye arşivindeki proje ve yan kullanma izin belgesinden teyit edilmiştir.Ayrıca giriş katta yaklaşık 4 m2 ve bodrum katta yaklaşık 14 m2 açık teras alanı mevcuttur. Giriş itibariyle zemin katta antre ile bağlantılı, hol, 3 adet oda, banyo, ve 1 adet teras, bahçe katı olarak düzenlenmiş bodrum katta ise banyo, salon + açık mutfak ve 1 adet teras hacimlerinden oluşmaktadır. 3 oda 1 salon düzenlemeli taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları mobilya kapı,dış doğramaları pvc doğrama+pvc panjurludur. Duvar-tavan alçı sıva üzeri boyalı tavan köşeleri kartonpiyer+alçıpan + ışıklandırma uygulamalıdır. Islak zeminleri granit, banyo-wc vitrifiyeleri tamdır. Kullanımda olduğu görülen depolu mesken orta bakımlı olup malzeme-işçilik kalitesi orta düzeydedir.Taşınmazın tercih gören mevkide olması, bakımlı olması, kullanımda olması, site içerisinde yer alması olumlu özelliklerindendir.
Adresi :Duraliler Mahallesi, 4582 Sokak Zirve Sitesi B blok No:21 D:2 KEPEZ/ANTALYA
Yüzölçümü : 4.884,06 m2
Arsa Payı : 7600/488406
İmar Durumu :Bilirkişiler tarafından Kepez Belediyesi imar arşivinden temin edilen 1/1000 ölçekli imar durum belgesine göre söz konusu taşınmaz, Konut Alanı lejantında kaldığı, ayrık nizam, kat adedi serbest, taks: 30, kaks:0,80, su basman kotu 2,50 m, yapılaşma koşullarında sahip olduğu bilgisi alındığı tesbit edilmiştir.Yapı Ruhsatı (Yeni) 30.10.2013 tarih, 1676 sayılıdır.Yapı Ruhsatı (Tadilat) 07.10.2015 tarih, 117 sayılıdır.Yapı Kullanma İzin Belgesi 09.02.2016 tarih, 79 sayılıdır.Kepez Belediyesinde imar paftasından parselin konumuna bilirkişiler tarafından bakılmış olup mevcut durumuna uygun olduğu görülmüştür.Bağımsız bölümle ilgili olarak Kepez Belediyesi imar arşivindeki onaylı mimari proje bilirkişiler tarafından incelenmiş olup projedeki konumunun uygun olduğu tespit edilmiştir.
Kıymeti :330.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 13/02/2020 günü 11:00-11:05 arası
2. Satış Günü : 12/03/2020 günü 11:00-11:05 arası
Satış Yeri :ANTALYA ADLİYESİ EK HİZMET BİNASI (ESKİ ANTALYA ADLİYESİ) ANTAÇ KAFE İÇİ MURATPAŞA/ANTALYA
SATIŞ ŞARTLARI :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7010 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR