ANTALYA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01068388
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : ULUS MAH. / DOKUMA
Oda Sayısı : 3+1
: 123
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 18.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/12618 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
10. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
10. İCRA DAİRESİ
2017/12618 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Kepez İlçe, 1380 Ada, 1 Parsel, Ulus Mahalle, 2. Kat 7 Nolu Bağ. Böl. Nolu Taşınmaz bölge ulaşımı kolay, cevre alışveriş merkezine yakın, alt yapı ve ulaşım sorunun bulunmamaktadır. Taşınmaz betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup, zemin+3 normal kattan oluşmaktadır. Yapının zemin katında 2 adet dükkan, 1. katında 1 mesken ve dükkan eklentesi, 2. ve 3. katında 2 şer adet mesken olmak üzere 7 adet bağ. böl. bulunmaktadır. Dış cephe plastik dış cephe boyalı, girişi, kat sahanlıkları ve merdiven zeminleri padedyen ile kaplı, giriş kapısı demir doğrama, iç duvarları sıva üzeri plastik boyalı, bina orta bakımlı olup malzeme ve işçilik kalitesi orta düzeydedir. Satışı istenen taşınmaz 3. katta yer alan kuzey-doğu-batı cepheli mesken vasıflı taşınmaz bürüt 123 m2 dir. Giriş itibariyle antre ile bağlantılı salon, mutfak, 3 adet oda, banyo-wc ve 2 adet balkon oluşmaktadır. Salon ve oda zeminleri laminant parke, diğer mekanlarda zeminler seramik kaplı, salon ve oda duvarları normal sıva üzeri plastik boya ile boyalı, kısmi duvar kağıdı kaplamalı, tavan döşemeleri kartonpiyer, iç kapılar ahşap kapı, pencereleri pvc doğrama, dış kapı çelik kaplı, binanın asansör yok.
Adresi : Ulus Mah. 2104 Sok. 5. Akkaya Apt. No:6 Kat:3 Da:7 Kepez / Antalya
Yüzölçümü : 505 m2
Arsa Payı : 2/12
İmar Durumu :İnşaat Tarzı Ayrık Nizam, Saçak seviyesi 11 m , Kat sayısı 3 İnşaat Ön Cephesi: 11m., Arka Cephesi:8,50m., İnşaat Derinliği Doğudan:17 m., Batıdan:18 m. Olup konut alanında kalmaktadır
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin Ş. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 10. İcra Müdürlüğü Önü - Antalya Adalet Sarayı MURATPAŞA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12618 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR