ANTALYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063045
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : SÜTÇÜLER MAH. / SÜTÇÜLER
Oda Sayısı : 3+1
: 101
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6322 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 11:30
Satış Yeri
:
MELTEM MAHALLESİ ANTALYA İL ADALET SARAYI ZEMİN KAT 5.,6.,7.,8.İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI (8. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNÜN BULUNDUĞU KORİDORDA)MURATPAŞA /ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
8. İCRA DAİRESİ
2019/6322 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Tapu Kaydı: Antalya İli Kepez İlçesi Sütçüler Mahallesi 26786 ada, 5 parsel , 4.753,00 m2 yüzölçümlü ana taşınmaz niteliği:arsa olan taşınmaz üzerindeki Blok/Kat/Giriş- B.B.No :A/3.Kat/-Bağımsız bölüm no:10, arsa pay/payda:111/4753 ,bağımsız bölüm niteliği: Mesken olan taşınmazın tam hissesi.Dosyadaki bilirkişi raporu uyarınca:
Adresi:Belediye Adresine Göre:Hüsnü Karakaş Mahallesi, 3588.Sokak, No : 2 Adresindeki ONBAŞI SİTESİ A.BLOK APARTMANININ Olduğu Yerdir.
Bu Bağımsız Bölüm:Hüsnü Karakaş Mahallesi, 3588.Sokak, No : 2 Adresindeki Onbaşı Sitesi A. Blok Apartmanının olduğu yerdir. 3588. nolu sokağın ( kuzeyinde ) üzerinde bulunmaktadır. Güneyinde Fatin Rüştü Zorlu Caddesi vardır. Bulunduğu yere belediye hizmetleri ve diğer alt yapı hizmetleri getirilmiştir. Ulaşımı kolaydır.
ONBAŞI SİTESİ A. BLOK APARTMANINDAKİ 10 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN VASIF VE ÖZELLİKLERİ:
Kıymet Takdirine Konu 10 Nolu Bağımsız Bölüm:Antalya İli, Kepez İlçesi, Sütçüler Mahallesi 26786 Ada, 5 nolu parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında, zemin kat + 5 normal kat olarak inşa edilmiş Onbaşı Sitesi A. Blok Apartmanının, 3.Katında, Kuzey Güney Batı Cepheli Bir Dairedir. Meskendir. 101 m2 Alana Sahiptir. ( 10 nolu bağımsız bölümün alanı ilgili belediyesindeki Kepez Belediyesindeki Ruhsata Esas Mimari Projeden Alındı.) İçinde ; 1 Salon, 3 Oda, Mutfak, Hol, Koridor, Banyo ve WC Bölümü İle 2 Adet Balkonu Vardır.İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Salon ve oda tabanları laminant kaplıdır.Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. WC girişinde alçı kemer vardır. Mutfak girişinde alçı kemer vardır. İç kapılar panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapıları pvc doğramadır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Hol ve koridor tabanı seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır.Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Mutfak tezgahı granit mermer olup, tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır. Keşif esnasında 10 nolu bağımsız bölümde Mehmet Emin İnce'nin oturmakta olduğu görüldü.
TAPUDA 4753 m2 Lik ARSADA 111 / 4753 ARSA PAYLI KAT İRTİFAKLI ( Tapu Kaydına Göre A.Blokta 3.Katta )10 nolu bağımsız bölüm MESKEN olarak tescillidir. Taşınmazın geniş evsafı dosyasındadır, bilirkişi raporundadır.
İmar Durumu:Dosya İçinde Bulunan İmar Çapına Göre Antalya İli, Kepez İlçesi, Sütçüler Mahallesi, 26786 Ada, 5 Nolu ParselAyrık Nizam , E = 0.60 Emsalli, Kat Adedi 7, Saçak Seviyesi 21.50 mt, Yol ve Komşu Mesafesi 10.00 / 5.00 mt dir.
Parsele 31.12.2012 Tarih ve 1904 Nolu Ruhsat İle İnşaat Müsaadesi Verilmiştir.Parsel Üzerine Bina Yapılmıştır.
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler :Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : MELTEM MAHALLESİ ANTALYA İL ADALET SARAYI ZEMİN KAT 5.,6.,7.,8.İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI (8. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNÜN BULUNDUĞU KORİDORDA)MURATPAŞA/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, doğması halinde KDV,1/2 tapu harcı ilet eslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-İİK' nin 127. Maddesi uyarınca iş bu satış ilanı ilgililere,Nezafet Filiz Nas(baba adı:Arif)'a, taşınmazın tapudaki maliki Süleyman İnce(baba adı: Telhan )' ye ilanen tebligat yerine kaim olacaktır.
6-Alacağa mahsuben ihalenin yapılması veya satış bedelinden sıra cetveli yapılmadan ipotek alacaklısına ödeme yapılacağından alakadarların satışı takip ederek İİK' nin 142.maddesine göre itirazları olanların bu hakkını 7 gün içerisinde kullandıklarına dair dosyamıza derkenar ibraz etmeleri (İİK.83-100-142-151.md.göre) tebliğ olunur.

7- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6322 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR