ANTALYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063040
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : FEVZİ ÇAKMAK MAH. / VARSAK
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1786 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 16:10
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 16:10
Satış Yeri
:
MELTEM MAHALLESİ ANTALYA İL ADALET SARAYI ZEMİN KAT 5.,6.,7.,8.İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI (8. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNÜN BULUNDUĞU KORİDORDA)MURATPAŞA/ANTALYA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
8. İCRA DAİRESİ
2019/1786 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Tapu Kaydı: Antalya İli Kepez İlçesi Fevzi Çakmak Mahallesi 9230 ada, 7 parsel , 5.092 m2 yüzölçümlü ana taşınmaz niteliği:arsa olan taşınmaz üzerindeki Blok/Kat/Giriş-B.B.No :A/6/-Bağımsız bölüm no: 27, arsa pay/payda:106/6365 ,bağımsız bölüm niteliği: Mesken olan taşınmazın tam hissesi.Dosyadaki bilirkişi raporu uyarınca:
Adresi: Fevzi Çakmak Mahallesi 6248 sokak 9230 ada 7 parsel A blok kat:6 daire 27 Kepez /ANTALYA
Özellikleri:Taşınmazın bulunduğu mevkii Kepez Belediyesi Fevzi Çakmak mahallesi sınırları içindedir. Bölgede tüm altyapı ve belediye hizmetleri mevcut olup, ulaşım çok kolaydır. Alışveriş merkezlerine, okula camiye yakın, açık otoparklı, bir sitedir. Sitede 3 blok bulunmaktadır. A blok isimli Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup, bodrum kat +zemin +6 normal kattan oluşmaktadır. Söz konusu taşınmazın 4 tarafından yol geçecek olup henüz imar yolları açılmamıştır. Ulaşım eski 6248 sokaktan sağlanmaktadır.Sitenin bahçesinde 3 adet kamelya, yüzme havuzu, açık otopark ve güvenlik kulübesi bulunmaktadır. Binanın bulunduğu arsanın bahçe çevre duvarının yapılmış çevre tanzimim yapılmış olduğu görülmüştür. Binada betonarme normal merdiven ve betonarme yangın merdiveni olmak üzere 2 merdiven bulunmaktadır. Merdivenlerde sahanlıklarının ve basamaklarının mermer kaplaması tamamlanmış olup korkulukları alimünyumdandır. Binanın dış sıvası tamamlanmış ve boyanmış vaziyettedir. Binada bodrum katta 2 diğer katlarda her katta 2 adet olmak üzere toplam 28 bağımsız bölümden oluşmaktadır. Bina için 11/08/2017 tarihinde yönetim planının beyan edildiği ve kat irtifakının kurulduğu inşaat ruhsatı alındığı, dosya içerisindeki belgelerden anlaşılmaktadır.Bina asansörlü, elektrik su tesisatlı ve sıfırdır. Keşif sırasında asansör çalışmamaktaydı.
Meskenin Özellikleri
27 nolu bağımsız bölüm A blok nolu binanın 6. Katında kuzey-doğu cephelidir. Kuzey ve doğu tarafından yol cephededir.Mesken Giriş koridor, 3 oda , 1 salon ,mutfak,banyo-wc ve ayrı wc 2 balkon hacminden oluşmaktadır.Balkonun reflekte camlı ve alimünyum çerçevelidir. Meskenin iç duvarları sıvalı ve boyalıdır. Salonun ve odaların zemini laminant kaplama yapılmıştır. Giriş koridor ve mutfak zeminleri seramik kaplama , banyo wc duvarı tavana kadar fayans kaplamadır.Tavan sıvalı ve boyalıdır. Meskenin dış kapısı ve iç kapıları ahşap, pencere doğramaları pvc doğrama ve çift camlıdır. Pencerelerinde monoblok pvc panjur bulunmaktadır.Mutfak tezgahı mermer olup üstünde ve alında ahşap mutfak dolapları mevcuttur. Banyoda wc tavanında asma tavan takılıdır. değildir. Banyo ve wc de armatürler, vitrifiyeler takılı vaziyettedir. Mesken net 115 m2 büyüklüğündedir. Halen boş vaziyettedir.Taşınmazın geniş evsafı dosyasından , bilirkişi raporundadır.
İmar Durumu: Kepez Belediye Başkanlığı internet sitesinden öğrendiğimiz bilgiye göre; Antalya İli Kepez İlçesi Fevzi Çakmak (eski Varsak) Mahallesi 9230 ada 7 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam kat adedi max 7 kat emsal 0,95 olarak planlanmış konut (isteğe bağlı ticari) parselidir.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1 ( KDV oranları değiştiğinde değişen oranda KDV de uygulanacaktır)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 16:10 - 16:15 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 16:10 - 16:15 arası
Satış Yeri : MELTEM MAHALLESİ ANTALYA İL ADALET SARAYI ZEMİN KAT 5.,6.,7.,8.İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI (8. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNÜN BULUNDUĞU KORİDORDA)MURATPAŞA/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5-İİK' nin 127. Maddesi uyarınca iş bu satış ilanı ilgililere ,taşınmazın tapudaki maliki Musa Buzkıran İnşaat Ticaret Limited Şirketi' yeilanen tebligat yerine kaim olacaktır.
6-Alacağa mahsuben ihalenin yapılması veya satış bedelinden sıra cetveli yapılmadan ipotek alacaklısına ödeme yapılacağından alakadarların satışı takip ederek İİK' nin 142.maddesine göre itirazları olanların bu hakkını 7 gün içerisinde kullandıklarına dair dosyamıza derkenar ibraz etmeleri (İİK. 83-100-142-151. md.göre) tebliğ olunur.

7- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1786 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR