ANTALYA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01031948
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : ALTINOVA SİNAN MAH. / ALTINOVA
Oda Sayısı : 3+1
: 99
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 27.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/10168 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.09.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
21.10.2019 14:10
Satış Yeri
:
ANTALYA ADALET SARAYI EK HİZMET BİNASI A BLOK KAT:215.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MURATPAŞA /ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
15. İCRA DAİRESİ
2015/10168 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Kepez İlçesi, Koyunlar Mahallesi 25108 Ada, 8 nolu parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında, zemin kat + 2 normal kat olarak inşa edilmiş Çakır B.Blok Apartmanının, 2.Katında, Kuzey / Doğu / Batı Cepheli Bir Dairedir. Meskendir. 99 m2 Alana Sahiptir.( 7 nolu bağımsız bölümün alanı keşifte bulunan fen bilirkişisi tarafından yerinde ölçüm yapılarak belirlendi. ) İçinde : 1 Salon, 3 Oda, Mutfak, Hol, Koridor, Banyo ve WC Bölümü İle, 2 Adet Balkonu Vardır. Salon ve oda tabanları laminant kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. İç kapılar amerikan panel kapıdır. Pencereler ve balkon kapıları pvc doğramadır. Hol ve koridor tabanı seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Tavan köşelerinde kartonpiyer vardır. Mutfak tezgahı mermerit olup, tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır. Islak zeminler seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör yoktur. Elektrik ve su tesisatlıdır.
Keşif esnasında 7 nolu bağımsız bölümde Yakup Çetinin kiracı olarak oturmakta olduğu görüldü.
TAPUDA 1477 m2 Lik ARSADA 88 / 1477 Arsa Paylı KAT İRTİFAKLI ( Tapu Kaydına Göre B.Blokta 1.Katta ) 7 nolu bağımsız bölüm MESKEN olarak tescillidir.
7 nolu bağımsız bölümün, Tamamının Borçlu adına kayıtlı olduğu görüldü.
Adresi : Altınova – Sinan Orta Mahalle, Yüce Sokak, No : 5 Adresindeki ÇAKIR B.BLOK APARTMANININ Olduğu Yerdir.
Yüzölçümü : 1.477 m2
Arsa Payı : 88/1477
İmar Durumu :Dosya İçinde Bulunan Antalya Kepez Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğünün 27.06.2016 Tarih ve 2979 / E. 17558 Sayılı Cevabi Yazısında Antalya İli, Kepez İlçesi, Koyunlar Mahallesi, 25108 Ada, 8 Nolu Parsel 1 / 1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında, Ayrık Nizam, 2 Katlı, E = 0.30 / 0.60 Emsalli Konut Alanı Olarak Planlıdır. Denilmektedir.
Parsele 11.03.2011 Tarih ve 247 Nolu Ruhsat İle İnşaat Müsaadesi Verilmiştir.Parsel Üzerine Bina Yapılmıştır.
Bu Bağımsız Bölüm:Altınova – Sinan Orta Mahalle, Yüce Sokak, No : 5 Adresindeki Çakır B.Blok Apartmanının olduğu yerdir. Yüce sokağın ( kuzeyinde ) üzerinde bulunmaktadır. Batısında Şelale Caddesi vardır.Güney batısında kapalı pazar yeri vardır. Bulunduğu yere belediye hizmetleri ve diğer alt yapı hizmetleri getirilmiştir. Ulaşımı kolaydır.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Çeşitli kurum ve icra dairelerinin haczi mevcuttur.
1. Satış Günü : 23/09/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 21/10/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : ANTALYA ADALET SARAYI EK HİZMET BİNASI A BLOK KAT:215.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MURATPAŞA /ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/10168 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/07/2019
NOT: Bu ilan, tebligat yapılmayan ilgililere tebliğ niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında uyap elektronik ilan ile yetinilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR