ANTALYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00987009
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : ŞELALE MAH. / VARSAK
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Yayınlandığı Gazeteler

ANTALYA GÜNDEM 27.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1784 ESAS
Muhammen Bedeli
:
140,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.06.2019 11:20
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 11:20
Satış Yeri
:
Meltem Mah. Adalet Sarayı Zemin Kat Hukuk Bloğu 5-6-7-8 İcra Müdürlüğü İhale Odası Muratpaşa/Antalya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
5. İCRA DAİRESİ

2019/1784 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI:Antalya İli, Kepez İlçesi,Varsak Mahallesi, 96 Ada, 1 Parsel, G Blok, 1.Kat 8 numaralı bağımsız bölüm mesken cinsi taşınmazın borçluya ait tam hissesi cebri icra yolu ile satılacaktır. ÖZELLİKLERİ: Satışa konu 8 nolu bağımsız bölümün bulunduğu G Blok, Antalya İli, Kepez İlçesi, Varsak Mahallesi, 96 Ada, 01 Parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında, zemin kat + 5 katlı olarak inşa edilmiştir.Apartmanın giriş kapısı demir kapı, merdiven ve sahanlık kaplamaları renkli mermer, merdiven korkuluğu demir profilden imal edilmiştir. Apartmanın Asansörü yoktur Kıymet takdirine konu G Blok 8 nolu bağımsız bölüm kuzey – güney cepheli bir meskendir. İlgili Belediyesindeki 16.10.2008 tarih ve 15 / 06 nolu Genel İskân Belgesine göre 116,00 M2 yüzölçümlüdür. Yapı yaklaşık olarak 10 yıllıktır. Kıymet takdirine konu G Blok 8 nolu bağımsız bölüm 3+1 özellikli bir dairedir. Salon,oturma odası, çocuk odası, ebeveyn yatak odası,mutfak, banyo, tuvalet, antre, hol ve iki adet balkon mahalleri bulunmaktadır. Balkonlar panjur ile kapatılmıştır.Salon ve odaların döşeme kaplaması ahşapa, diğer mahallerin döşeme kaplaması seramiktir.Duvar ve tavan kaplamaları sıva üzeri plastik badanadır. Islak zemin duvar kaplamaları tavana kadar seramik kaplamadır.Daire giriş kapısı çelik, iç kapı kasa ve kanatları ahşap paneldir. Pencere doğraması PVC olup, ısıcamlı ve panjurludur. Mutfak tezgâhı doğal granit olup, alt ve üstündeki dolaplar MDF dir. Elektrik ve suyu faaldir. Taşınmaz klima sistemi ile ısıtılmaktadır.Satışa konu G Blok 8 nolu bağımsız bölümün kapalı olması nedeniyle polis nezaretinde çilingir vasıtasıyla kapı açılarak kıymet takdiri yapılmıştır.
Adresi : Şelale Mahallesi, Hürriyet Caddesi, Güzelkent Sitesi, G Blok,Batı Girişi, No: 83, Kat 1, Daire No: 4 Kepez / ANTALYA adresidir. NOT: İlgili belediyesince numaratajlarda yapılan değişiklik sonucunda 8 nolu bağımsız bölümün kapı numarası 4 olmuştur.
Yüzölçümü :11.802,00 m2 (Ana Taşınmaz Yüzölçümü)
Arsa Payı : 4/672
İmar Durumu :Dosya içinde bulunan Antalya Kepez Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğünce tanzim edilen 1 / 1000 ölçekli uygulama imar planına göre;Antalya İli, Kepez İlçesi, Varsak Mahallesi, 96 Ada, 01 Parselin inşaat tarzı ayrık nizam, kat âdeti beş (5), TAKS: 0,30, KAKS:0,90 olup, konut ve isteğe bağlı ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 140.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz Kaydında 04.06.2001 tarih ve 4492 yevmiye ile işlenen "Doğal ve Arkeolojik Sit Alanı" beyanı bulunmakta olup, taşınmaz bu beyan ile satılacaktır.
1. Satış Günü : 11/06/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : Meltem Mah. Adalet Sarayı Zemin Kat Hukuk Bloğu 5-6-7-8 İcra Müdürlüğü İhale Odası Muratpaşa/Antalya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1784 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR