ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980938
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : KUZEYYAKA MAH. / YENİEMEK
Oda Sayısı : 3+1
: 121
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE BİR 13.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4779 TLMT
Muhammen Bedeli
:
210,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.06.2019 14:05
İkinci Satış Günü
:
17.07.2019 14:05
Satış Yeri
:
Antalya Adliyesi Zemin Kat 5-6-7-8 Nolu İcra Daireleri İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ

2018/4779 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Kepez İlçesi, 8155 Ada, 12 Parsel, Kuzeyyaka Mahallesi, 1.Kat/ 4 nolu bağımsız bölüm, apartmanın 1.katında meskendir. Projesine göre 1 salon, 3 oda, 1 mutfak,1 banyo, 1 antre, 1 hol, 1 kiler ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Meskenin dış kapısı dekoratif çelik kapı, iç kapılar amerikan panel kapıdır. Meskenin iç duvarları sıvalı ve dekoratif boyalıdır. Salon ve odaların zemini laminat kaplı, ıslak zeminler seramik kaplıdır. Salon, oda duvar tavan birleşimleri spot aydınlatmalı alçıpan asma tavan, mutfak, antre, hol duvar tavan birleşimleri kartonpiyerlidir. Mutfak tezgahı mermerit olup, hazır mutfak dolapları mevcuttur. Banyoda duşakabin, klozet ve lavabo mevcuttur. Banyo ve wc duvarları tavana kadar seramiktir. Pencereleri ve balkon kapıları PVC doğrama ve çift camdır. Pencerelerde panjur mevcuttur. Balkon korkulukları demirdir. Taşınmaz brüt 121 m2, net 103 m2 büyüklüğündedir. Taşınmaz doğu, güney, batı ve kuzey cephelidir. Parselin bulunduğu arsanın çevre düzenlenmesi tamamlanmış olup yürüme yolları ve otopark alanı kilitli taş kaplıdır. Bina elektrik ve su tesisatlıdır. Bina 23 yıllıktır.
Adresi : Kuzeyyaka Mahallesi, 2548.Sokak, No:14, Daire: 4 (Mahallinde 3) Kepez/ANTALYA
Yüzölçümü : 317 m2
Arsa Payı : 90/317
İmar Durumu : Dosya içerisinde bulunan çap belgesine göre; 1/1000 uygulama imar planında ayrık nizam, 3 kat, taks: 0.30, kaks: 0.90, saçak seviyesi 11.50 m yapılaşma koşullarında konut alanında kaldığı, ek bilgiler bölümünde; projelendirme işleminden önce subasman kotunun aplikasyonda tespiti gerekli olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 210.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/06/2019 günü 14:05 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 17/07/2019 günü 14:05 - 14:10 arası
Satış Yeri : Antalya Adliyesi Zemin Kat 5-6-7-8 Nolu İcra Daireleri İhale Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4779 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır. NOT : İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir. 11/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR