ANTALYA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 3+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00902779
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / VARSAK
Oda Sayısı : 3+1
: 115
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 26.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8395 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
04.02.2019 14:30
Satış Yeri
:
ANTALYA ADALET SARAYI C BLOK 1. KAT 13.-14.-15.-16. İCRA DAİRELERİ İHALE SALONU MURATPAŞA /ANTALYA -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
15. İCRA DAİRESİ

2018/8395 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Kepez İlçe, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa Konu 4 Nolu Bağımsız Bölüm:Antalya İli, Kepez İlçesi, Varsak Mahallesi 1201 Ada, 2 nolu parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında zemin kat + 11 normal kat olarak inşa edilmiş, Özdal Sitesi 2.Blok Apartmanının, 1.Katında, Kuzey - Güney - Doğu Cepheli Bir Dairedir. Meskendir. 115m2 Alana Sahiptir. ( 4 nolu bağımsız bölümün alanı keşifte bulunan fen bilirkişisi tarafından yerinde ölçüm yapılarak belirlendi. ) İçinde : 1 Salon, 3 Oda, Mutfak, Hol, Koridor, Banyo ve WC bölümü ile, 2 adet balkonu vardır. İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalıdır. Salon ve oda tabanları laminant kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. İç kapılar ahşap doğramadır. Pencereler ve balkon kapısı pvc doğramadır. Hol ve koridor tabanı seramik kaplıdır. Tavan ve duvarları plastik boyadır. Mutfak tezgahı granit mermer olup, tezgah altında ve üstünde mdf mutfak dolapları vardır.Islak zeminler seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Yer aldığı apartmanda asansör vardır. Elektrik ve su tesisatlıdır.
Keşif esnasında 4 nolu bağımsız bölümde B. K.'nun kiracı olarak oturmakta olduğu görüldü.
TAPUDA 7609m2 Lik BETONARME BİNADA ( ARSADA ) 10 / 1678 Arsa Paylı Kat Mülkiyetli ( Tapu Kaydına Göre 2.Blokta Zemin Katta ) 4 nolu bağımsız bölüm MESKEN olarak tescillidir.
4 nolu bağımsız bölümün Tamamının, Borçlu adına kayıtlı olduğu görüldü.
Adresi : Varsak-Karşıyaka Mah. ,1545 Sokak No :3 Özdal Sitesi 2. Blok D : 4 Kepez/ Antalya
İmar Durumu : Kaydındaki gibidir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 04/02/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : ANTALYA ADALET SARAYI C BLOK 1. KAT 13.-14.-15.-16. İCRA DAİRELERİ İHALE SALONU MURATPAŞA /ANTALYA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8395 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR