ANTALYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 2+1 dubleks daire icradan satılıktır

ANTALYA 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154092
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : KARŞIYAKA MAH. / VARSAK
Oda Sayısı : 2+1
: 75
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Yayınlandığı Gazeteler

AKDENİZ GERÇEK 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4282 Esas
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.04.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
21.05.2020 14:45
Satış Yeri
:
Antalya Adliyesi EK HİZMET BİNASI asma kat SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
12. İCRA DAİRESİ
2018/4282 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : POSTA ADRESİ : Kepez, Karşıyaka Mahallesi, Işık Caddesi, Mustafa Gürten Apt, Bina No :26, Bodrum(giriş) Kat,D.No :2 ANTALYATAPU KAYDI : Antalyaili- Kepez ilçesi Karşıyaka Mah.5425 ada1 Parsel,Bodrum Kat,2 B.bölümNolu Tam hisseli Mesken nitelikli taşınmazdır.
İMAR DURUMU : Kıymetkonu taşınmazın üzerinde bulunduğu arsa vasfındaki ana taşınmaz içinKepezBelediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü 03.05.2018 tarih E.12012 sayılı cevabı yazısında belirtildiğine göre1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında Ayrık Nizam, 3 (Üç) Katlı,0,75 Emsalli yapılaşma koşullarında Konut alanı olarak planlıdır. Ana taşınmaz üzerinde 18.06.2007 Tarih ve 324 No?lu Yapı Ruhsatıyla kat irtifakı kurulmuştur.
YERİ VE ÇEVRE ÖZELLİKLERİ :Kıymetkonu taşınmazın bulunduğu bina şehrin geneldekonut imar ağırlıklı bölgelerinden olanKarşıyakaMahallesinde, Işık Caddesi üzerinde yer almakta olup, Atatürk Teknik ve Meslek Anadolu Lisesinin 250m kuzeyinde, Karşıyaka Mahalle Muhtarlığının 150m güneyinde ve Onay Hamamının yaklaşık 280m kuzeydoğusunda yer almaktadır. Karşıyaka Mahallesinde yapılaşma yüksek oranda tamamlanmış olup, alt yapı hizmetlerinden yol,su,elk, kanal mevcuttur, taşınmaza topluve özel ulaşım imkanlarıylaulaşılmaktadır yakın mesafede Okul,Park, Alışveriş merkezi, plaj gibi sosyal donatı alanları bulunmaktadır.
ANA TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Kıymet taktirine konu taşınmazın bulunduğu binaihate duvarı çekilmişçevre düzenlemesi yapılmış, betonarme karkas inşaat sistemindeprojesine göreBodrum,Zemin + 1 Normal Kat olarak inşa edilmiş bina içerisinde toplamda8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanındış cephesi sıva üzerine akrilikboyalı, merdiven duvarları kısmen mermer lambri kaplı diğer kısımlarıplastik boyalı, merdivenler ve kat sahanlıkları mermer kaplamalı, demir doğramalı, yaklaşık 9-11 yıllık binadır.
BAĞIMSIZ BÖLÜM ÖZELLİKLERİ : Kıymet taktirine konu taşınmaz bulunduğu binanın Zemin (giriş) katında (uygulanan su basman kotu 2,50m seviyesi nedeni ile proje ve tapuda Bodrum kat geçmektedir), binanın kuzey, doğu ve güney cephelerine istikametli konumda,çelik dış kapılımesken,projesine göre; 2 Oda,Salon,mutfak, antre-hol, banyo, lavabo-wc ve 1 teras mahallerindenmüteşekkil olup, halihazırda projesine aykırı gayri resmi büyütmeleri mevcut olan taşınmazın,duvarları sıvalı, saten boyalı, zemin kaplamalar laminant parke kaplı, ıslak hacimler seramik kaplı, ahşap presli iç kapılar, pvc ve demir doğramalı pencereler,mutfak dolaplı, vestiyerli olan taşınmaz projesine göre brüt 75m2 mesken vasfında taşınmazdır.
Kıymeti : 150.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/04/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 21/05/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Antalya Adliyesi EK HİZMET BİNASI asma kat SATIŞ ODASI -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2/1
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4282 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR