ANTALYA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 2+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01118859
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : GÖKSU MAH. / DÜDENBAŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 58
Bina Yaşı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRSES 22.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9333
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 15:00
Satış Yeri
:
Antalya Adalet Sarayı Hukuk Bloku zeminKatAntalya 5,6,7,8 İcra müdürlüğü İHALE ODASI/Muratpaşa/ Antalya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
7. İCRA DAİRESİ
2019/9333 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Taşınmazın Özellikleri
Tapu kaydı : Antalya ili Kepez ilçesiGöksu Mahallesi27300 ada6 parselde kayıtlı312/14976 arsa paylı A Blok Zemin Kat 1 Nolu bağımsız bölüm hisse tam.
Ana Taşınmazın özelikleri:Satışa konu bağımsız bölümün yer aldığıana taşınmaz Yapı Çelik Sitesi içersindedir. Site A ve B olmak 2 adet blok bulunmaktadır. Siteninkendisine ait otoparkı, havuzu, güvenlik kulubesi, bahçesi, parkı, kamelyası bulunmaktadır. Sitenin girişi güney cepheden sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu A blok sitenin bulunduğu parselin kuzeybatı köşesinde yer alan blokdur. Girişi doğu cephesinden sağlanmaktadır. A Bloktakizemin+5 kat olmak üzere toplam 6 kat mevcuttur. Sitede toplam 35 Adet, A Blokta ise 18 adet mesken vasfında bağımsız bölüm vemevcuttur. Binanın yaşı yaklaşık 2 'dir. Binaların sıva üzeri akrilik boya, merdivenler ve kat sahanlıkları mermer, merdiven duvarları mermer kaplama ve plastik boyadır. Asansör mevcuttur. Ana taşınmaz Suphi Tüney caddesinin 80 m batısında, Antalya halinin güneydoğu köşesinin 220 m güneydoğusunda, Göksu İlokulunun 340 m güneybatısındadır. Düden çayına 1 km, Demokrasi(Tedaş) Kavşağına 2.5 km, Kepez Belediyesine 2.8 km, Havaalanına 4.2 km, Kaleiçi Limanına 5.5 m, Otogara 7 km,kuş uçumu mesafede yer almaktadır. Her türlü belediye hizmetinden faydalanmaktadır.
Bağımsız bölümün özelikleri: Satışa konu bağımsız bölüm olanA Blok 1 nolu bağımsız bölüm projeye göre ve mahalinde zemin katta yer almaktadır.Güney, Batı ve Doğu yönlerine cephesi olup hakim cephesi Güneydir.Taşınmaz giriş Antre ve hol, 1 Salon, 2 oda, 1 Banyo+wc , 1 Mutfak, 1 zemin terası Balkonu bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz projesine göre zemin teras balkonu hariç yaklaşık Brüt 58 m2 net 49 m2 alanlıdır.Zemin teras balkonu alanı ise 13.2 m2 'dir.Taşınmaz mesken olarak kullanılmakta olup Yeni Yapılmış site içindedir. Salon ve odalarda zemin kaplamalar laminat parke, duvarlar saten boya, tavanlar plastik boya ve alçıpan kaplı, iç kapılar Amerikan panel, pencereler pvc pimapen ve panjurlu, mutfakta ve diğer ıslak zemin kaplamaları seramik, mutfak dolapları MDF Lam tezgah granittir.Banyoda lavabo, WC ve duşakabin mevcut olup duvarları tavana kadar seramik kaplamadır. Daire kapısı Çeliktir. Daire yeni ve bakımlı durumdadır.
İmar Durumu:Dosyasında mevcut olan imar çapına göre Kepez İlçesi 27300 Ada 6 Parsel 1/1000 ölçekli imar planlarında Ayrık Nizam, max 7 (yedi) Kat, TAKS: max. 0.40, KAKS:0.60 Konut Alanıolarak planlıdır.
Posta adresi:Göksu Mahallesi 6877. Sokak Çelik Sitesi No:4 A Blok Daire: 1kepez/ANTALYA
Adresi : Göksu Mahallesi6877 Sok. Çelik Sitesi No:4 A BlokDaire:1 Kepez / ANTALYA
Yüzölçümü : Brüt 58, net49 m2
Arsa Payı : 312/14976
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyamız rehni ve muhtelif hacizler
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Antalya Adalet Sarayı Hukuk Bloku zeminKatAntalya 5,6,7,8 İcra müdürlüğü İHALE ODASI/Muratpaşa/ Antalya -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9333 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR