ANTALYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 2+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113881
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : EMEK MAH. / YENİEMEK
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 12.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6547 ESAS
Muhammen Bedeli
:
150,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
MELTEM MAH.T.CANTALYA ADLİYESİ ZEMİN KAT 5,6,7,8. İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
8. İCRA DAİRESİ
2019/6547 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Kepez İlçe, 3445 Ada, 3 Parsel, EMEK Mahalle/Köy, 3 Nolu Bağımsız Bölüm
PARSELİN İMAR DURUMU: Dosya içinde bulunan Kepez Belediye Başkanlığı internet sitesinden öğrendiğimiz bilgiye göre;Antalya İli Kepez İlçesi Emek Mahallesi 3445 ada 3 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam kat adedi max 3 olan 0,75 emsalli olan konut alanında kalmaktadır.
TAPU KAYDI: Kepez Tapu Müdürlüğünün dosya içerisinde bulunan tapu kaydına göre Antalya İli Kepez İlçesi Emek Mahallesi 3445 ada 3 parsel zemin kat 3 nolu mesken nitelikli bağımsız bölümün 1/1 tam hissesi borçluya ait olduğu anlaşılmaktadır.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:
Taşınmazın bulunduğu mevkii Kepez Belediyesi Emek mahallesi sınırları içindedir. Bölgede tüm altyapı ve belediye hizmetleri mevcut olup, ulaşım çok kolaydır. Alışveriş merkezlerine, okula camiye, parka, kültür merkezine yakındır.Taşınmaz üzerinde Bulunan bina bodrum kat+ zemin kat+2 normal kat şeklinde 8 adet bağımsız bölüm şeklinde yapılmıştır. Binanın dış kapısı demir doğrama ve boyalı, giriş, merdiven basamakları mermer kaplama, korkulukları demir doğrama ve boyalıdır. Binanın bahçesinin çevre duvarı , bahçe düzenlemesi yapılmış olup bahçesinde beton kilit parke kaplı açık otoparkı mevcuttur. Bina elektrik su tesisatlı asansörsüzdür. Bina için 11/11/2008 tarihinde inşaat ruhsatının alındığı, kat irtifakının kurulduğu anlaşılmaktadır. Bina 9 yıllıktır.
MESKENİNİN İÇ MEKANSAL ÖZELLİKLERİ
3 nolu mesken nitelikli bağımsız bölüm binanın zemin katında güney- doğu -batı cephelidir.Giriş, salon, salonun bir kenarı amerikan mutfak, 2 oda, banyo wc vebir balkon mahallinden oluşmaktadır.Meskenin iç duvarları sıvalı ve boyalıdır. Salon ve odaların zemini laminant parke diğer mekanlarınki seramik kaplıdır. Tavan sıvalı ve boyalıdır. Islak hacimler hariç diğer mekanların tavan duvar birleşim yerlerinde kartonpiyer, lamba göbeklerinde süsleme bulunmaktadır. Meskenin dış kapısı çelik kapı, iç kapıları ahşap panel kapı, dış pencereler pvc doğrama ve ısı camlıdır. Mutfak tezgahı mermer olup, altında ve üstünde özel yapılmış mutfak dolabı vardır. Islak zeminler 1.sınıf seramik kaplıdır.Banyoda wc tavanında pvc asma tavan vardır.Mesken net 60 m2 büyüklüğündedir. Mesken halen borçlu oturmaktadır.
Adresi : Emek Mahallesi2189 Sokak No: 23/3 Kepez/ANTALYA
Yüzölçümü : 300 m2
Arsa Payı : 40/300
Kıymeti : 150.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında mevcuttur.
1. Satış Günü : 05/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 02/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : MELTEM MAH.T.CANTALYA ADLİYESİ ZEMİN KAT 5,6,7,8. İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6547 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/12/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR