ANTALYA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 2+1 daire icradan satılıktır

ANTALYA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01023003
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : DÜDENBAŞI MAH. / DÜDENBAŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 45
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 11.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5263 ESAS
Muhammen Bedeli
:
115,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
03.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
ANTALYA ADALET SARAYI EK HİZMET BİNASI KAT 2 16 İCRA DAİRESİ MURATPAŞA ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA 16. İCRA DAİRESİ

2018/5263 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Antalya İl, Kepez İlçe, 10137 Ada, 3 Parsel, DÜDENBAŞI Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm TAPU KAYDI : İli:Antalya İlçesi : Kepez Mahalle: Düdenbaşı Ada :10137 Parsel: 3 Ana Gayrimenkul Niteliği : Arsa Y.Ölçümü : 826,00 m2,80/1652 Arsa paylı,1.Bodrum Kat,2 B.bölüm Nolu Mesken
POSTA ADRESİ: Kepez, Düdenbaşı Mahallesi, 2309.Sokak, Bina No:20, Zemin Kat,D. No:2
İMAR DURUMU : Kıymet taktirine konu taşınmazın üzerinde bulunduğu arsa vasfındaki taşınmaz için Kepez Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü ve Çap Servisinden alınan bilgi doğrultusunda parsel, '? 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Ayrık nizam, 3 katlı, şematik yapılaşmalı, Taks: 0,25, Saçak Seviyesi:11,50 m ve Su Basman Kotu:2,50 m yapılaşma koşullarında Konut alanı olarak planlıdır.? Ana taşınmazın üzerinde 08.12.2016 Tarih ve 1432 Nolu Yapı Ruhsatıyla kat irtifakı kurulmuştur.
ANA TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ :Kıymet taktirine konu taşınmaz henüz tam olarak tamamlanmamış ve inşa imalatları bitmemiş binada, betonarme karkas inşaat sisteminde projesine göre 2.Bodrum + 1.Bodrum + Zemin + 2 Normal kat + Çatı katı olarak inşa edilmiş toplam 5 katlı binadır.Bina içerisinde projesine göre 16 bağımsız bölüm bulunmaktadır.
BAĞIMSIZ BÖLÜM ÖZELLİKLERİ :Kıymet taktirine konu taşınmaz henüz tam olarak tamamlanmamış ve inşa imalatları bitmemiş binanın Zemin (giriş) katında (uygulanan su basman kotu 2,50 m seviyesi nedeni ile proje ve tapuda 1.Bodrum kat geçmektedir.)Binanın kuzey ve doğu cephesine istikametli konumda tamamı mesken olup, projesine göre 2 oda,salon, mutfak, banyo,lavabo-wc ve antre mahallerinden müteşekkil olan taşınmazın ayrıca 25 m2 açık teras alanı bulunmaktadır. Dairenin dış kapısı halihazırda duvar ile örülü olup, girişi terastan sağlanmaktadır. Salon ve odalarda zemin hacimleri laminant parke kaplı, ıslak zemin hacimleri seramik kaplama, duvarları sıvalı saten boyalı, kartonpiyerli, mutfak dolaplı, pvc doğrama cam pencereli olan taşınmaz inşa halinde olup, eksik imalat olarak, salon ve odalarda iç kapıları takılmamış inşa halinde ve tamamlanma oranı yaklaşık % 94 - 96 olan projesinde yaklaşık brüt 45 m2 alanlı tamamı Mesken vasfında taşınmazdır.
Kıymeti : 115.000,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 03/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 03/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri: ANTALYA ADALET SARAYI EK HİZMET BİNASI KAT 2 16 İCRA DAİRESİ MURATPAŞA ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5263 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR